ورود
ثبت نام
منوی سایت
۱۵ دلیل پیشنهادی برای سفر به پاریس

 

۱۵ دلیل برای سفر به پاریس شهر عاشقان دنیا

نورپردازی لذت‌بخش شهر از سبک زندگی فرانسوی‌ها خبر می‌دهد. پیشنهاد پرواز آرام آبی به شما این است که همین اکنون بلیط خود را در سفر به پاریس رزرو کنید. در ادامه دلایل این همه تأکید را برمی‌شماریم.

با ما همراه باشید.

۱ . کیفیت غذای فرانسوی

غذاهای فرانسوی‌ها، تاریخی غنی دارد. سیستمی که بر کیفیت غذایی فرانسه تاکید دارد، سیستم طراحی کنترل از مبدأ نام دارد. AOC به عنوان یک مکانیسم برای صدور گواهی‌نامه کیفیت و طراحی جغرافیایی عمل می‌کند. این مکانیسم برای کالاهای اساسی سبد خانوارهای فرانسوی مانند پنیر، گوشت، عسل، کره اعمال می‌شود. تمامی کالاهای فرانسوی تحت این مکانیسم بررسی می‌شوند، حتی بر مواد غذایی که کاملاً به روش سنتی و دقیقاً مانند چندین قرن پیش تهیه می‌شوند نیز این سیستم پیاده می‌شود، غذاهایی که هم از نظر تاریخی غنی‌اند و هم طعم و مزه بی‌نظیری دارند.

کیفیت-غذای-فرانسوی - 15 دلیل پیشنهادی برای سفر به پاریس

۲ . پنیر بی‌نظیر فرانسوی

فرانسوی‌ها بالغ بر ۳۵۰ نوع مدل مختلف پنیر تولید می‌کنند. یکی از آنها، پنیر بندانگشتی، نام دارد. شما در سفر به پاریس ، قطعاً با آن‌ها زیاد روبرو می‌شوید، آنان از محبوب‌ترین پنیرهای فرانسوی‌اند. این پنیر شامل خامه است که در صبحانه صرف می‌شود و یا در عصرانه به مقدار اندک به همراه پنیر کاممبرت و قهوه میل می‌گردد. از صبحانه تا دسر، همیشه زمانی برای صرف تکه‌ای دلپذیر از این پنیر لذیذ فراهم است. شاید تعجب کنید اگر بدانید فرانسوی‌ها برای داشتن این پنیر به خود مباهات می‌کنند.

پنیر-بی‌نظیر-فرانسوی - 15 دلیل پیشنهادی برای سفر به پاریس

۳ . محله بهشتی بولانگری

زمان کودکی خود را به یاد می‌آورید؟ آیا به یاد می‌آورید که تا چه حد راه‌رفتن یواشکی در آشپزخانه و ناخونک زدن به غذاهای مادر دلپذیر بود؟ تمامی خاطرات دوست‌داشتنی را می‌توانید با قدم زدن در محله بولانگری (Boulangeri) زنده کنید. شیرینی‌های رولتی طلایی، تردهای پف‌دار، ‌نورپردازی‌های زیبای محله که به خوبی سبک زندگی مردمان را به نمایش می‌گذارد و البته خاطرات کودکیتان را برایتان زنده می‌سازد.

محله-بهشتی-بولانگری -- 15 دلیل پیشنهادی برای سفر به پاریس

۴ . رستوران فرانسوی

به راحتی می‌توانید مشهورترین سرآشپزهای فرانسوی را در پاریس بیابید. پاریس شهری است که به راحتی می‌توانید انواع گوناگون غذاهای فرانسوی را در آنجا بیابید. از خوراک اردک گرفته تا ماهیچه آب‌پز شده، همه‌ و همه در رستوران‌های فرانسه به راحتی یافت می‌شود. یکی از واقعیت‌های زیبا در مورد پاریس و غذاهایش، تنوع رستوران‌ها با سبک‌های متفاوت از هم است. این همه تنوع باعث نوعی غرور، مسئولیت و هنر در هر کار، هرچند کوچک می‌شود و این مهم این‌گونه تعبیر می‌شود که کیفیت غذاها در هر قیمتی که تهیه شوند هر چند ارزان، عالی خواهد بود.

مطلب مشابه:  سیستم اطلاعاتی ویزا (VIS)

رستوران-فرانسوی - 15 دلیل پیشنهادی برای سفر به پاریس

۵ . دسرهای خوشمزه‌ای که دهانتان را آب می‌اندازد

وقتی در پاریس هستید و در مورد دسر فکر می‌کنید، ناب‌ترین لذت‌ها به سمت شما سراریز خواهد شد. موس شکلاتی تیره ابریشمی و دسر کرم برولی (Crème Brulei) تنها دو نمونه از هزاران دسر خوشمزه‌ایی هستند که می‌توانید در پاریس بیابید. طعم و مزه واقعی این دسرها را تنها زمانی که در پاریس هستید، می‌توانید تجربه کنید. پرواز آرام آبی شما را مطمئن می‌سازد که امتحان دسرهای خوش‌مزه، خود به تنهایی می‌تواند انگیزه قوی برای سفر به پاریس باشد.

دسرهای-خوشمزه -- 15 دلیل پیشنهادی برای سفر به پاریس

۶ . فرهنگ تعادل بین کار و زندگی

ریتم شبانه‌روزی در پاریس واقعی‌تر از دیگر شهرهای بزرگ به نظر می‌رسد. در پاریس به این جمله ایمان می‌آورید که “کار برای زندگی نه زندگی برای کار.” این تعادل را می‌توان با توجه به ۳۰ تا ۴۰ ساعت کار در هفته، ساعات ناهار نسبتاً طولانی، ۳۰ روز تعطیلات در سال مشاهده نمود. اما برای افرادی که در بانک فعالیت می‌کنند، گرچه این تعطیلات تنها ۱۱ روز است. اشتباه نکنید این تعادل تنها برای آرامش‌خاطر و پرهیز از هرگونه استرس و فشار بر زندگی مردمان است. براساس OECD، فرانسوی‌ها پیشتازان کارکنان تولیدی در اروپا هستند، میانگین تولید ناخالص فرانسوی‌ها برای هر ساعت کار حتی از آلمانی‌ها نیز بیشتر است.

۷ . مشاهده واقعی مالیات های مصرف‌های شده

فرانسه ۳۰ درصد از تولید ناخالص خود را به خیریه و فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی اختصاص می‌دهد. این بودجه به صورت یارانه به دانش‌آموزان و افراد جوانی که سعی در ساختن زندگی خود دارند، یا کمک هزینه مراقبت از کودکان برای آن دسته از خانواده‌هایی که مراقبت و سرپرستی از این کودکان را قبول می‌کنند، تعلق می‌گیرد. این مالیات‌ها به کالاهای اساسی‌تر جامعه نیز تخصص می‌گیرد، حتی برای تولیدکنندگان داخلی نیز امتیازاتی درنظر گرفته می‌شود.

۸ . هرگز خسته و کسل نخواهید شد

در هر۲۰ محله پاریس، مناطق جذاب و دیدنی خواهید یافت. پاریس شهری است که غیرممکن است تا بتواند شما را خسته و کسل‌ سازد. این شهر زیبا و زنده پتانسیل این را دارد که هر روز شما را شگفت‌زده سازد و مایه‌های سرور و لذت شما را فراهم آورد. پرواز آرام آبی به شما توصیه می‌کند که مترو را در پاریس فراموش نکنید،  مترو مکانی خواهد بود که زیبایی‌های پنهان شهر را پیش روی چشمان شما قرار می‌دهد.

از زیبایی‌های پاریس می‌توان به موزه‌های آن اشاره کرد، موزه هنر و تاریخ جهان موزه اورسی (Musee de Orsay ) تا دخمه‌های هیجان‌انگیز تنها بخش کوچکی از زیبایی‌های پاریس است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که فرانسوی‌ها برای افراد زیر ۲۵ سال که اقامت طولانی‌مدت فرانسه یا پاسپورت اروپایی دارند و قدرت پرداخت هزینه‌های سفر خود را ندارند، پذیرش رایگان در نظر می‌گیرد. اگر بالای ۲۵ سال داشته باشید، ناراحت نباشید، پاریس در یکشنبه اول هر ماه، پذیرش رایگان برای شما در نظر می‌گیرد. پس شما هیچ بهانه‌ای برای بازدید نکردن از پاریس نخواهید داشت.

مطلب مشابه:  وورتسلاف ، پایتخت فرهنگی اروپا

موزه-های-پاریس - 15 دلیل پیشنهادی برای سفر به پاریس

۹ . دسترسی با تحصیلات بالاتر

تحصیلات عالیه در فرانسه در مقایسه با کشورهایی نظیر ایالات متحده آمریکا یا کانادا واقعاً ناچیز است. تحصیلات عالیه در فرانسه نیازمند هزینه‌های جانبی بین ۱۵۰ تا ۷۰۰ یورو در هر سال است. سایر هزینه‌ دانشجویان با یارانه‌ای که دولت بدان‌‌ها پرداخت می‌کند، تأمین می‌شود. انواع زیادی از بورس‌های تحصیلی و برنامه‌ها برای دانشجویانی که توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های خود را ندارند، در نظر گرفته شده است. اما مخارجی نظیر هزینه‌های کتاب در این برنامه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی پوشش داده نمی‌شود ولی دولت هزینه‌های دارویی برای افراد زیر ۲۰ سال، تا ۲۰۰ یورو در سال را تقبل می‌کند. به‌هرحال، پرواز آرام آبی معتقد است که هزینه سفر به پاریس در مقایسه با هزینه‌ها و بدهی‌های کمرشکن در دیگر جاهای دنیا ناچیز است.

تحصیلات-دانشگاهی-در-فرانسه -- 15 دلیل پیشنهادی برای سفر به پاریس

۱۰ . درحالیکه که هنوز در شهر حضور دارید، پیکنیکی به خارج شهر داشته باشید

اگر در پاریس به دنبال پناهگاهی می‌گردید که از شلوغی‌های شهر فرار می‌کنید، می‌توانید به باغ‌هایی پاریس پناه برید. آنجاست که می‌توانید هوای تازه را به  شش‌های خود فرو برید درحالیکه در کنار برکه‌ها یا باغ‌های میوه مخفی لوکزامبورگ قدم می‌زنید. غارهای پارک، آبشارها، صخره‌ها، مخفی‌گاه‌ها، خیابان‌ها و کوچه‌هایی که با گل‌های رنگارنگ پوشیده شده و مکانی رومانیتک برای قدم‌زدن است، همگی این تصور را برایتان فراهم می‌آورد که گویی زمانی لذت‌بخشی در خارج از شهر و دل طبیعت به سر می‌برید.

باغ‌هایی-پاریس - 15 دلیل پیشنهادی برای سفر به پاریس

۱۱ . فرصت‌های مسافرتی ثابت به دیگر کشورها

اگر تنها یک ساعت برای دیدن جذابیت‌های خارج از شهر پاریس در نظر گرفته‌اید، قطعا کافی نخواهد بود. پاریس شهری است که برای مسافرت‌های بین‌المللی به خوبی طراحی شده، به عبارتی دیگر، زندگی در پاریس یعنی زندگی در مرکز همه چیز. به راحتی می‌توانید قطاری به لندن، یا یک اتوبوس ارزان به شمال اسپانیا، زوریخ، آمستردام، و بروکسل حتی در آخر هفته‌ها بیابید. تمامی این مسافرت‌ها تنها از راه زمینی مقدور است. معمولا از پروازهای هوایی برای مقاصدی چون رم، کپنهانگ یا برلین استفاده می‌شود. با زمان‌بندی مناسب و برنامه‌ی سفری خوب و البته کمی شانس فرصت تماشای دیگر شهرهای مهم را خواهید یافت.

مطلب مشابه:  برترین غذاهای ایتالیایی ، در ایتالیا چه بخوریم؟

مسافرت‌های-بین‌المللی-از-پاریس - 15 دلیل پیشنهادی برای سفر به پاریس

۱۲ . هفته با شکوه مد

دیگر فواید زندگی در پاریس این است که در حالیکه در پاریس زندگی می‌کنید، تمامی جهان به سوی شما خواهند شتافت. در هر سپتامبر، هفته مد در پاریس شروع می‌شود که مشهورترین ستاره‌های این صنعت و البته رسانه‌ها بدین شهر پرهیاهو روانه می‌شوند تا شاهد برترین و باشکوه‌ترین لباس‌هایی باشند که توسط برترین طراحان در این زمینه طراحی شده است. در این نمایش باشکوه، فرصتی نیز برای نمایش خانه‌های مجلل در پاریس وجود دارد. در ماه جون، هفته مد برای آقایان در پاریس برگزار می‌شود، و هفته مد برگزارشده در ماه جولای به طراحی لباس اختصاص دارد.

۱۳ . ظرافت‌های لباس‌های طراحی شده توسط طراحان فرانسوی

مشاهده طراحان لباس و  مد از نزدیک، قطعاً فوق‌العاده خواهد بود و به تجربه‌ای در زندگیتان تبدیل خواهید شد که هرگز فراموش نمی‌شود، اما بی‌شک همواره مقرون‌ به‌ صرفه نخواهد بود. لباس‌های فرانسوی، به ظرافت‌های خاص خودشان مشهوراند که با انجام کات‌های کمتر و  مخلوط رنگ‌های کمتر، شیک‌ترین لباس‌های جهان‌اند. پرواز آرام آبی به شما پیشنهاد می‌کند، زمانی‌که در پاریس هستید تمامی لباس‌های کمد خود را به بوته‌ فراموشی بسپارید. زیرا در مقابل برندهایی بی‌رقیبی همچون Comptoir des Cotonneries یا Sandro یارای استقامت نخواهید داشت.

طراحان-لباس-فرانسوی - - 15 دلیل پیشنهادی برای سفر به پاریس

۱۴ . شب در پاریس

شب‌هنگام در پاریس، از زیباترین و لذت‌بخش‌ترین ساعات روز است، زمانی که از شلوغی‌ها و سرعت زیاد زندگی خبری نیست. بعد از شام لذیذ در منزل یا رستوران، می‌توانید به همراه دوستان خود ساعات خوشی را در خیابان های افسونگر پاریس سپری کنید. در پاریس، انواع سرگرمی‌ها در هر ژانر همچون موسیقی‌های زنده بویژه موسیقی الکترونیک، اپرا و تئاتر برگزار می‌شود. ما اعتقاد داریم که زندگی در پاریس، یعنی زندگی در هرم احترام و البته هیجان.

شب-های-پاریس - 15 دلیل پیشنهادی برای سفر به پاریس

۱۵ . زبان فرانسوی

زبان فرانسوی، زبان ساده، ناب و بسیار رومانتیک است. ممکن است که یادگیری این زمان برایتان مدتی به طول بینجامد اما پاریسی‌ها را در مواجه با افراد خارجی که سعی بر تکلم زبان فرانسوی دارند، بسیار صبور خواهید یافت. حتی اگر به درستی بر این زبان تسلط نداشته باشید، نگران نباشید، بیشتر مردم در پاریس قادر به استفاده از زبان انگلیسی هستند.‌

زبان-فرانسوی -- 15 دلیل پیشنهادی برای سفر به پاریس

پرواز آرام آبی سفری به‌یادماندنی به فرانسه را برایتان آرزومند است…

 

Print Friendly, PDF & Email

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید