ورود
ثبت نام
منوی سایت
۱۰ رستوران برتر در والتا پایتخت مالت

رستورانهای برتر شهر والتا

والتا پایتخت مالت بی‌شک برترین مقصد گردشگری است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید این شهر جز آثار محافظت‌شده یونسکوست. والتا دارای کاخ‌ها و البته رستوران‌های زیادی است که بی‌شک می‌تواند خاطراتی به یاد ماندنی در تعطیلات خود به این شهر دوست‌داشتنی به ارمغان آورد. در زیر به برترین رستوران‌های این شهر می‌پردازیم. با پرواز آرام آبی همراه باشید.

گوگار (Gugar)

با آمدن به بافت قدیمی والتا و پس از پشت سر گذاشتن پله‌های نه چندان راحت به گوگار (Gugar) خواهید رسید. این رستوران بیشتر پاتوق افراد محلی است و جوی غیررسمی و کاملا دوستانه و راحتی دارد. با صفحه‌های شطرنج و تصنیف‌ها، محیط دوستانه‌ای برای عاشقان موسیقی بوجود آورده که آن را به محیطی بی‌نظیر برای اغلب محلی‌ها تبدیل کرده است. همچنین در این رستوران، انواع غذاها سرو می‌شود. مواد رنگی و بازیافتی استفاده شده در رستوران و همچنین کتاب‌ها و تخته‌های بازی که در هر قفسه وجود دارد، طراحی زیبا و جوی دوست‌داشتنی به رستوران بخشیده است.

Ġugar, 89A Republic Street, Valletta, Malta, +356 27032837

gugar - رستوران های شهر والتا پایتخت مالت

گوزه بیسترو (Guzé Bistro)

یک رستوران مدیترانه‌ای عالی که انواع غذاهای دریایی همچون اختاپوس، غذاهای گیاهی فصلی و همچنین غذاهای سنتی مالتی به اضافه طبخ گوشت خرگوش به سبک‌های مدرن و مختلف را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. قطعا برایتان جالب است اگر بدانید قدمت این رستوران به قرن ۱۶ بازمی‌گردد. در منو رستوران، همچنین انواع شیر و پنیر بز محلی با گردو، عسل و شیره آویشن به سبک جدید و نو ارائه می‌گردد.

Guzé Bistro, 22 Old Bakery Street, Valletta, Malta, +356 21239686

مطلب مشابه:  ۷ عملی که در فصل زمستان در کشور مالت باید انجام دهید.

guze-bistro - رستوران های شهر والتا پایتخت مالت

هرزا (Il-Horża)

این رستوران ( هرزا II) در خیابان‌های والتا پنهان شده و یک رستوران با جوی راحت و دوستانه که در بندر سنت آنگلو واقع شده است . قدمت این رستوران، به قرن ۱۳ بازمی‌گردد، و زمانی که هوا خوب باشد (که البته بیشتر روزها در مالت هوا آفتابی است) شما می‌توانید در فضای باز رستوران غذای خود را میل کنید و از چشم‌انداز زیبا بندر گرند لذت ببرید. فضای داخلی رستوران با بطری‌های شکیل و لامپ‌های تاریک تزیین شده که جوی رومانتیک بدان بخشیده است. غذاهایی که در رستوران سرو می‌شود، ایتالیایی، فرانسوی و مالتی است.

Il-Ħorża, 6 St. Christopher Street, Valletta, Malta, +356 21226936

لگلجین (Legligin)

Legligin واژه‌ی مالتی است که به معنای صدای قُل‌قُلی است که از بطری سرازیر می‌شود. علت نام‌گذاری این نام این است که انواع نوشیدنی‌هایی است که در هتل سرو می‌شود. نوشیدنی‌ها در دمای مناسب و در دیوارهای زیرزمین رستوران نگه‌داری می‌شود. علاوه بر نوشیدنی، در ظرف‌های کوچکی غذاهایی همچون خورش اختاپوس سرو می‌شود.

Legligin, 117/119 Santa Lucia Street, Valletta, Malta, +356 21221699

legligin - رستوران های شهر والتا پایتخت مالت

مالاتا (Malata)

رستوران مالاتا، در قلب والتا پایتخت مالت و در کنار کاخ گرند مستر و پارلمان قدیمی مالت واقع شده که دقیقا در میدان مالاتا واقع شده است. در این رستوران هم غذاهای مالتی و هم غذاهای فرانسوی سرو می‌شود. وقتی هوا سرد باشد، شما می‌توانید غذای خود را در زیرزمین ۵۰۰ ساله هتل که با کاریکاتورهای مقامات محلی دکور شده، سرو کنید. بعلاوه، شما می‌توانید در فضای دوست‌داشتنی و تازه ترمیم میدان شهر، غذای خود را سرو کنید. یک غذای لذیذ و دوست‌داشتنی به همراه یک موزیک جاز، خاطره‌ای است که هرگز از سفر به مالت فراموش نخواهید کرد.

مطلب مشابه:  کشور موناکو بهشت جهانگردان و ثروتمندان

Malata, Palace Square, Valletta, Malta, +356 21233967

malata - رستوران های شهر والتا پایتخت مالت

رستوران کافه پیادینا (Piadina Caffe)

پیادینا نوعی نان تخت و کوچک مربوط به منطقه املیا-رومگنای ایتالیاست که توسط کافه پیادینا به والتا آورده شده است. پیادینا در گوشه کلیسای جامع سنت جان واقع شده و برای ناهار انواع غذاهای ایتالیایی، سالادها و سوپ را ارائه می‌دهد. رستوران کافه پیادینا مکانی عالی برای ناهار خوردن است. یک بار کوچک در داخل آن با صندلی‌های تاشو وجود دارد که پله‌هایی بلند به خارج از کافه دارد.

Piadina Caffe, 24 Triq Santa Lucija, Valletta, Malta, +356 21225983

piadina-caffe - رستوران های شهر والتا پایتخت مالت

رستوران روبینو (Rubino)

روبینو یک چشم‌اندازی زیبا در والتاست و برای اکثر گردشگران مکانی شناخته شده است. قدمت روبینو به سال ۱۹۰۶ بازمی‌گردد وقتی که به عنوان قنادی در خیابان Old Bakery واقع شده بود. زیرزمین آن، بعدها به رستوران تبدیل شد. دسرها هنوز هم مهم‌ترین بخش رستوران روبینو را تشکیل می‌دهد. در میان غذاهای سنتی مالتی، غذاهای محبوبی چون پاستا، ماهی و شیرینی‌های خوش‌مزه کاساتا Cassata  (شیرینی‌ محبوب در سراسر سیسیلی، ایتالیا) و کانولی (نوعی شیرینی لوله‌ای ایتالیایی)‌، بستنی مالتی یا تورتا تال-مارمورات (Torta tal-Marmurat)، تارت شکلاتی با  بیسکوییت خردشده، آجیل و مرکبات خشک‌شده در منوی رستوران وجود دارد.

Rubino, 53 Old Bakery Street, Valletta, Malta, +356 21224656

rubino - رستوران های شهر والتا پایتخت مالت

رستوران تال-کپتان (Tal-Kaptan)

تال-کپتان کنار رستوران‌های زنجیره‌‌ای و خرده‌فروشی‌های اسکله‌ی باروک والتا قرار گرفته است. این اسکله متعلق به قرن ۱۸ است که بعد از ویرانی در جنگ جهانی دوم، بازسازی شد. این رستوران، بهترین مکان برای گذراندن شبی دوستانه به حساب می‌آید. داخل رستوران، با چوب و طناب‌های ملوانی گره‌خورده در کشتی‌ها تزیین شده که سبکی جالب و خردمندانه‌ای را بوجود آورده و محیط بیرونی دریا را به خشکی مربوط ساخته است.

مطلب مشابه:  با شهر میلان ایتالیا بیشتر آشنا شویم

Tal-Kaptan,Valletta Waterfront Vault VI, Floriana, Malta. +356 21228059

tal-kaptan-valletta - رستوران های شهر والتا پایتخت مالت

تاربوکسو (Trabuxu)

تاربوکسو، نوعی بار است که در سال ۲۰۰۲ دایر شده که امروزه به برند تاربوکسو بیسترو تغییر کرده است. که در آن انواع غذاها، از راوالی (پاستایی کوچک که شامل گوشت حلقه‌شده، پنیر و سبزیجات است)، تا دیگر فرم‌های پاستا که هرکدام با انواع مخصوص نوشیدنی سرو می‌شود. دیوارهای قرمز و گرم‌رنگ که توسط هنرمندان محلی نقاشی شده است.

Trabuxu Bistro, 8/9 South Street, Valletta, Malta, +356 21220357

trabuxu-bistro -رستوران های شهر والتا پایتخت مالت

زرو سای تراتوریا (Zero Sei Trattoria)

رستوران زرو سای یا ۰۶ (که کد روم می‌باشد)، یک رستوران ایتالیایی تراتوریاست. در این رستوران که به سبک ایتالیایی دکور شده، انواع غذاهای ایتالیایی سرو می‌شود. این رستوران در خیابان منوئل تئاتر (Manoel Theater) واقع شده است. تئاتر ملی ‌مالت در سال ۱۷۳۱ افتتاح شد. این رستوران یک مکان عالی برای ارضای اشتهای خود به همراه یک نوشیدنی عالی قبل از شروع نمایش است.

Zero Sei Trattoria, 75 Old Theatre Street, Valletta, Malta. +356 21222010

zero-sei-trattoria -رستوران های شهر والتا پایتخت مالت

Print Friendly, PDF & Email

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید