ورود
ثبت نام
منوی سایت
کشور موناکو بهشت جهانگردان و ثروتمندان

راهنمای سفر به کشور موناکو

آیا تاکنون به سفر به دومین کشور کوچک جهان فکر کرده‌اید؟ موناکو دومین کشور مستقل دنیا بعد از واتیکان است که به هیچ کشوری وابسته نیست. این کشور در سال ۱۲۹۷ میلادی مستقل شد و هر سال روز ۲۷ ژوئیه این روز را به عنوان روز ملی شدن کشور موناکو جشن می گیرند. پرنس البرت دوم از سال ۲۰۰۵ تا کنون این کشور را اداره می کند.

این کشور جزء اتحادیه اروپا نیست اما قوانین آن هماهنگ با این اتحادیه است . در طول تاریخ تحت سلطه کشورهای مختلف بوده تا اینکه از سال ۱۹۱۱ حاکم موناکو اختیارات را به دست گرفت . مشهورترین شهر موناکو ، مون کارلو ،  پایتخت آن است. موناکو از سه طرف هم مرز با فرانسه و از سوی دیگر در کرانه دریای مدیترانه و در بیست کیلومتری شهر نیس قراردارد. به قسمت قدیمی موناکو ، موناکو ویل می گویند. این کشور لوکس ترین کشور جهان هم شناخته می شود.

کشور موناکو بهشت جهانگردان و ثروتمندان

کشور شاهزاده نشین موناکو که در قلب اروپا جای دارد، بعد از واتیکان دومین کشور کوچک دنیاست. این شبه جزیره که در دریای مدیترانه و نزدیکی سواحل جنوبی فرانسه قرار گرفته است مساحتی تنها در حدود ۲۰۲۲ هکتار دارد. جمعیت آن ۳۶۶ هزار نفر و واحد پول آن یورو و زبان رسمی مردم آن زبان فرانسوی است . موناکو به دلیل داشتن قوانین مالیاتی آزاد، کازینوهای متعدد و آب هوای مطبوع به بهشت جهانگردان شهرت یافته است.

راهنمای سفر به کشور موناکو _monaco

بهترین زمان سفر به موناکو :

اگر می خواهید بیشترین لذت را از این شهرها ببرید باید در فصل پاییز و بهار به این کشور موناکو مسافرت کنید. ماه های اکتبر و آوریل از نظر آب و هوایی بهترین موقع برای سفر هستند چون آب و هوایی ملایم می توانید تجربه کنید. البته بدترین زمان هم تعطیلات تابستان است چون هوا بسیار گرم است. ساحل هم شلوغ صف ها و رستوران ها هم شلوغ و شلوغ.

مطلب مشابه:  ۷ عملی که در فصل زمستان در کشور مالت باید انجام دهید.

آب و هوای موناکو :

موناکو یک منطقه ساحلی مدیترانه ای است و تابستان های بسیار گرمی دارد و از طرفی هوای اقیانوسی هم می تواند روی آب و هوای این منطقه اثر داشته باشد. عصرهای تابستان گرما به ۳۰ درجه می رسد آیا می توانید تحمل کنید؟ اما زمستان ها هم همیشه و در اغلب روزها می توانید بارش را تجربه کنید. میانگین دمای زمستان هم ده درجه است و اما بهار و پاییز های دل انگیزی دارد.

قانون انعام دادن در موناکو

بسیاری از شهرها که برای مسافرت می روید به ازای هر خدمت که به شما کنند، از شما درخواست انعام و بخشش دارند در موناکو نیز این قاعده حکومت می کند. شما می توانید تنها با دادن یک تا دو یورو آن ها را راضی کنید پس نیازی به بخشش زیادی نیست.

برق در موناکو

وضعیت برق در این منطقه ۲۳۰ ولت است و از پریز های دو و سه شاخه استفاده می شود پس مراقب باشید که سازگاری با شارژ ها و وسایل برقی تان را از قبل چک کنید تا دچار سوختن دستگاههایتان نشوید.

راهنمای سفر به کشور موناکو _monaco

جاذبه های گردشگری موناکو

از جمله جاذبه های دیدنی کشور موناکو می توان به قصر و کاخ های سلطنتی مختلفی اشاره کرد که در آن وجود دارد. کلیسای سن نیکلا (Saint –Nicolas) و موزه اقیانوس شناسی که در شهر قرار دارند نیز از دیگر جاذبه های آن است به طوری که صنعت جهانگردی درآمد اصلی موناکو است.

  • موزه اقیانوس شناسی موناکو
  • قصر شاهزاده
  • موناکو وایل (monaco ville)
  • ساحل لاروتو (larvotto beach)
  • باغ عجیب و غریب موناکو (jardin exotique de monaco)
  • همچنین بسیاری سواحل، پارک‌ها و موزه‌های دیگر.
مطلب مشابه:  جنبه های مثبت و منفی زندگی در کانادا

مؤسسات و امکانات فرهنگی

از آرشیو کاخ امیرنشین، موزه‌های علمی و موزه‌های تاریخی، می‌توان به عنوان مهم‌ترین موسسات فرهنگی کشور موناکو اشاره کرد. همچنین اُپرای مونت‌کارلو، ارکستر سنفونی مونت‌کارلو، سازمان ترویج موسیقی مونت‌کارلو، انسیستو باله مونت‌کارلو و تئاتر پرنس موناکو نیز از مراکز اصلی فرهنگ و هنر در این کشور به شمار می‌رند.

هر ساله کشور موناکو میزبان جشنواره‌های مختلف هنری مثل جشنواره‌ی بین‌المللی تلویزیون، جشنواره‌ی موسیقی و هنر، جشنواره‌ی سیرک و جشنواره‌ی تئاتر غیرحرفه‌ای موندیال است.

سازمان پرینس پییر (prince pierre) در موناکو مسئول اعطای جوایز سالیانه در زمینه‌های ادبیات، موسیقی و هنر‌های معاصر است. همچنین امکان آموزش رشته‌های هنری نیز در مؤسسات کشور نظیر فرهنگستان موسیقی، فرهنگستان هنر‌های نمایشی شهرداری و فرهنگستان رقص کلاسیک پرنس موناکو وجود دارد.

 

Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید