ورود
ثبت نام
منوی سایت
ویزای کانادا

ویزای کانادا تنها راه قانونی ورود به کشور کانادا است، همانطور که تنها راه قانونی ورود به هر کشوری، اخذ ویزای آن کشور است. متأسفانه به علت نداشتن آگاهی مناسب خیلی از هم‌وطنان به اشتباه این تفکر را دارند، که راه دست‌یافت به  ویزای کانادا، راهی بسیار سخت و پرداختن هزینه‌های سنگین است. متأسفانه این عدم نداشتن آگاهی سبب شده است تا بسیاری از این مهم، سوءاستفاده نمایند و درخواست هزینه سرسام‌آوری برای ویزای کانادا نمایند.

 

پرواز آرام آبی، به عنوان آژانس هواپیمایی مطمئن که سال‌ها در این زمینه فعالیت و تخصص دارد، به شما این اطمینان را می‌دهد که برخی از آژانس‌ها، شرکت‌های حقوقی و بسیاری از افراد دیگر که برای ویزای کانادا از شما درخواست مبلغ بالایی دارند، تنها و تنها هدفی جز سواستفاده ندارند.

هزینه ویزای کانادا

هزینه‌ای که آژانس پرواز آرام آبی برای اخذ ویزای ۵ ساله کانادا از مسافران خود درخواست می‌نماید، تنها و تنها ۱۱۵۰ دلار است. ما در ازای پولی که از شما دریافت می‌کنیم، علاوه بر ویزای کانادا، خدمات زیر را به شما ارائه می دهیم:

• تور ۳ شب و ۴ روز ترکیه

• اقامت در هتل ۵ ستاره بسیار لوکس

• بلیت رفت‌ و برگشت به ترکیه

• ترانسفر فرودگاهی

• ترانسفر از محل هتل به سفارت و از سفارت به هتل

• همراهی کارگزار فارسی‌زبان در سفارت.

باز بر این نکته تأکید داریم که تمامی خدمات فوق تنها با مبلغ ۱۱۵۰ دلار به مسافران عرضه می‌شود و پولی بیش از آنچه که ذکر شد از مسافران درخواست نمی‌گردد.

 

مطلب مشابه:  ویزای توریستی کانادا - در کوتاهترین زمان

 

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا

در زیر شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای مولتی کانادا را بر شما برمی‌شماریم:

۱- ترجمه تمامی صفحات شناسنامه: درصورتی‌که همسر یا فرزندان در این سفر شما را همراهی می‌کنند، ترجمه صفحات شناسنامه تمامی آنان الزامی است.

۲- کپی از صفحات پاسپورت‌های قدیم که در آن‌ها مهر ورود و خروج به کشورهای مختلف، و ویزاهای متفاوت آمده است.

۳- گردش حساب بانکی ۳ ماهه از حساب کارکرده با مانده‌حساب کافی: نکته‌ای که باید مدنظر داشته باشید مانده‌حساب شما باید به گونه‌ای باشد که افسر ویزا را متقاعد کند که شما در سفر به کانادا، مشکلی از بابت هزینه‌های سفر خود و سایر همراهانی که تحت پوشش شما هستند، نخواهید داشت. نکته مهم دیگر، اگر دارای حساب‌های سپرده بلندمدت و کوتاه‌مدتی که سود به آنان واریز می‌شود، به نام خود یا همسرتان دارید، حتماً باید به سفارت جهت تأیید بر استطاعت مالی کافی خود نشان دهید. توجه داشته باشید که پرینت حساب شما باید حتماً به لاتین باشد.

۴- نامه تمکن بانکی به لاتین

۵- ارائه اسناد ملکی در صورت وجود، الزامی است. لطفاً توجه داشته باشید هر گونه سند ملکی منگوله‌دار و غیر منگوله‌دار نظیر مبایعه‌نامه، قرارداد پیش‌خرید که به نام متقاضی و یا همسر وی است، اجاره‌نامه معتبر، گواهی پایان کار ساختمان و غیره در اخذ ویزای شما می‌تواند کمک شایانی داشته باشد. زیرا که افسر ویزا را متقاعد می‌سازد، علاوه بر استطاعت مالی کافی، انگیزه‌های زیادی برای بازگشت به وطن خود دارید.

۶- ۲ قطعه عکس ۵/۳ در ۵/۴، سرشانه به بالا و ۷۰ درصد چهره. دقت شود که عکس‌ها باید جدید، رنگی و زمینه سفید باشد. از پوشش کلاه، عینک در عکس جداً خودداری کنید. نکته دیگر این است که گوش‌ها باید در عکس کاملاً معلوم باشد.

۷- ترجمه آخرین مدرک تحصیلی.

۸- ترجمه کارت پایان خدمت.

۹- ترجمه سند ازدواج.

۱۰- ارائه مدارک شغلی که شرح آن به مانند زیر است:

۱۱- آخرین فیش حقوقی فرد متقاضی و همسر وی (درصورتی‌که همسر وی کارمند است.)

۱۲- جواز کسب

۱۳- گواهی کار از شرکتی که در آن مشغول به کار هستید. دقت داشته باشید تا در این گواهی باید سمت شما و همین‌طور تاریخ شروع همکاری و حقوق شما به دقت ذکر شده باشد. درصورتی‌که دارای قرارداد کاری با شخص، سازمان و یا شرکت‌های خصوصی و دولتی دارید، ارائه آنان به سفارت الزامی است. زیرا که افسر ویزا را متقاعد می‌سازد که شما دلایل کافی برای بازگشت به ایران را دارید و خیال مهاجرت در سر نمی‌پرانید.

۱۴- به یاد داشته باشید که روزنامه رسمی شرکت (آگهی تأسیس و آخرین آگهی تغییرات)، اظهارنامه ثبت شرکت، اساسنامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده شرکت الزامی است. درصورتی‌که سمت شما در شرکت، سمتی مهمی غیر از کارمند معمولی باشد، ارائه پرینت حساب کارکرد دار شرکت (۳ ماهه) الزامی است. همین‌طور آخرین لیست بیمه شرکت نیز باید ارائه شود. در صورت مالکیت کارخانه، پروانه بهره‌برداری الزامی است. و اگر کارمند شرکت باشید، قرارداد کاری و نامه مرخصی فراموش نشود.

۱۵- اگر شما پزشک هستید، پروانه مطب، کارت نظام پزشکی، و در صورت بیمه کارکنان مطب، ارائه آخرین لیست بیمه الزامی است.

۱۶- پروانه داروخانه، پروانه وکالت، دفترچه وکالت، پروانه مهندسی، کارت نظام‌مهندسی در صورت وجود الزامی است.

۱۷- بازنشستگان عزیز، باید حکم بازنشستگی، آخرین حقوق دریافتی ارائه دهند.

۱۸- دانشجویان موظف به ارائه گواهی تحصیل و ترجمه کارت دانشجویی خود هستند.

 

مطلب مشابه:  دلایل اصلی ریجکتی ویزای شینگن

 

شرایط داشتن دعوتنامه در اخذ ویزای کانادا

درصورتی‌که دعوت‌نامه در اختیار دارید، این نکات را به یاد داشته باشید:

۱- دعوت‌نامه باید دارای تاریخ و امضا باشد.

۲- ارائه کارت اقامت یا پاسپورت کانادایی دعوت‌کننده الزامی است.

۳- اجاره‌نامه و یا سند ملکی منزل شخص دعوت‌کننده.

۴- گواهی از محل کار شخص دعوت‌کننده و آخرین فیش حقوقی وی.

۵- گواهی حساب بانکی دعوت‌کننده (در صورت امکان).

۶- ترجمه شناسنامه ایرانی فرد دعوت‌کننده.

۷- آخرین برگه مالیاتی پرداخت‌شده توسط شخص دعوت‌کننده.

 

دقت داشته باشید هزینه ویزای شما که باید به سفارت پرداخت نمایید، ۱۸۵ دلار کاناداست. که این هزینه مختص کودکان بالای ۱۴ سال و بزرگ‌سالان زیر ۸۰ سال است.

هزینه ویزای سفارت برای کودکان زیر ۱۴ سال و سالخوردگان بالای ۸۰ سال، ۱۱۰ دلار کانادا است.

هر بار که برای ویزای کانادا اقدام می‌کنید، از شما انگشت‌نگاری می‌شود، غیر از انگشت‌نگاری، از شما هیچ مصاحبه‌ای به عمل نخواهد آمد.

نکته آخر، دقت داشته باشید که سفارت کانادا، کارهای مربوط به انگشت‌نگاری در هر یک از کشورهای همسایه به شرکت وی اف اس گلوبال (VFS GLOBAL) واگذار کرده است.

Print Friendly, PDF & Email

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید