ورود
ثبت نام
منوی سایت
ویزای مولتی شینگن ( بلند مدت )

ویزای مولتی شینگن ( مالتیپل )

ویزای مولتی شینگن ( مالتیپل ) را می‌توان به ویزای مولتیپل ۳ ماهه، ۶ ماهه، ۱ ساله، ۲ ، ۳ و ۵ ساله تقسیم کرد. دقت داشته باشید اگر شما ویزای مولتی شینگن ۱ ساله دریافت کرده باشید، اجازه خواهید داشت تا حداکثر به مدت ۱۸۰ روز در حوزه شینگن اقامت داشته باشید. ویزاهای مالتیپل بالای ۱ ساله نیز، هر سال ۱۸۰ روز اجازه اقامت در حوزه شینگن را به شما می‌دهد.  اگر شما از سفارتی مانند سفارت فرانسه ویزای مولتی شینگن ۳ ماهه دریافت کرده باشید، به شما تنها اجازه اقامت ۳۰ روزه در این حوزه را می‌دهد. این درحالی است که سفارت هلند به شما اجازه اقامت ۹۰ روزه در خاک شینگن می‌دهد که اعتبار آن بازه زمانی ۴ ماه و نیم است. با پرواز آرام آبی همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در مورد ویزای مولتی شینگن بدست آورید.

مطلب مشابه:  ویزای شینگن فوری و تضمینی

تفاوت ویزای مولتی شینگن و ویزای سینگل

قبل از وارد شدن به اصل مطلب بهتر است تا شما را با تفاوت ویزای مولتی شینگن (بلند مدت) و ویزای سینگل شینگن (کوتاه مدت) آشنا سازیم. ویزای سینگل شینگن، ویزایی است که دارندگان آن تنها می‌‌توانند یکبار به محدوده شینگن وارد شوند، به محض خروج از محدوده شینگن، دیگر اجازه مجدد به محدوده شینگن با همان ویزای قبلی را نخواهند داشت. در صورت تمایل به سفر دوباره می‌توانید از یکی از سفارت‌های حوزه شینگن دلخواه، تقاضای ویزای مجدد نمایند.

دارندگان ویزای مولتی شینگن بر عکس ویزای سینگل شینگن می‌توانند تا چندین بار وارد خاک شینگن شوند. البته به این مهم باید توجه داشته باشید تا زمانی که ویزای شما معتبر است اجازه خواهید داشت در خاک شینگن اقامت کنید. به طور مثال، اگر شما موفق به اخذ ویزای مولتی شینگن ۱ ساله از یکی از سفارت‌های حوزه شینگن شده باشید، اجازه خواهید داشت تا در آن سال، حداکثر ۱۸۰ روز در خاک شینگن اقامت داشته باشید.

 

ویزای مولتی شینگن از سفارت فرانسه:

معمولا سفارت فرانسه بیش از ۶ ماه ویزای مولتی شینگن را به متقاضیان نمی‌دهد. افرادی که موفق به اخذ ویزای مولتی شینگن یکساله از سفارت فرانسه شده‌اند، بسیار اندک‌اند.

به طور کل، افرادی که در پاسپورت آنان یک یا چند ویزای شینگن  (بدون ریجکتی) در سال‌های اخیر باشد، سفارت به آنان ویزای مولتی شینگن را عطا می‌کند. به افرادی که در پاسپورت ایشان فقط ویزای شینگن سینگل مهر خورده باشد، اولین ویزای مولتی اعطا شده از جانب سفارت فرانسه به آنان، معمولا ویزای مولتی شینگن ۳ ماهه خواهد بود. این بدان معناست که ویزای اعطا شده از جانب سفارت، ۳ ماه اعتبار دارد که از این مدت، دارنده ویزا اجازه اقامت ۳۰ روزه در حوزه شینگن را خواهد داشت.

توجه داشته باشید مدارک لازم برای اخذ ویزای مولتی شینگن با مدارک ویزای سینگل شینگن تفاوتی ندارد. تنها مورد مهم برای اخذ ویزای مالتیپل شینگن ، همانطور که قبلا اشاره شد، داشتن دو یا چند ویزای سینگل شینگن در سال‌های اخیر در پاسپورت فرد متقاضی است. به طور کل مدارک شغلی مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن فرانسه عبارت است از: شرکت با روزنامه رسمی بالای ۲ سال، کارمند بالای ۳ سال سابقه بیمه، یا جواز کسب بالای ۱ سال. مدارک کامل ویزای شینگن فرانسه را می‌توانید از طریق لینک ارائه شده دنبال نمایید.

مدارک مالی برای اخذ ویزای مولتی شینگن از سفارت فرانسه:  پرینت ۳ ماهه اخیر حساب بانکی با گردش حساب مناسب و مانده حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان است.

نکته: توجه داشته باشید تا اگر برای اولین بار قصد دارید تا برای ویزای شینگن اقدام نمایید، سفارت فرانسه را برای این مهم انتخاب ننمایید.

نکته دیگر در مورد سفارت فرانسه این است که این سفارت در اعطای ویزای شینگن سخت‌گیری‌‎های بسیاری دارد. لذا اگر سن شما زیر ۲۸ سال باشد و مجرد نیز باشید، سعی کنید تا برای اخذ ویزای شینگن از این سفارت اقدام ننمایید.

مطلب مشابه:  اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن

 ویزای مولتی شینگن از سفارت هلند

در مورد ویزای مولتی از سفارت هلند باید اذعان داریم تا حدود زیادی به شرایط مسافر بستگی دارد. داشتن ویزا از کشورهای کانادا یا آمریکا بر روی پاسپورت مسافر، از اهیمت زیادی برای سفارت هلند برخوردار است. در صورت داشتن این ویزاها امکان اخذ ویزای مولتی شینگن از سوی سفارت هلند بسیار زیاد است. ممکن است که مسافر تنها با داشتن این ویزاها در پاسپورت خود و بدون داشتن هیچگونه ویزای مولتیپل شینگن قبلی ویزای مولتی سه ماهه و در برخی موارد ۶ ماهه تعلق گیرد. این مهم بسیار به شرایط مسافر بستگی دارد و قابل بسط به تمامی افراد نیست.

معمولا، مانند سفارت فرانسه، در صورت داشتن ویزای شینگن سینگل قبلی در سال‌های اخیر، سفارت با ویزای مولتی شینگن ۳ ماهه برای شما موافقت می‌کند. دقت داشته باشید ویزای مولتی ۳ ماهه هلند، حدود ۴ ماه و نیم اعتبار دارد که از این مدت، دارنده ویزا اجازه اقامت حدود ۹۰ روزه در محدوده شینگن را خواهد داشت.

نکته: سفارت هلند برخلاف دیگر سفارت‌های حوزه شینگن، برای اولین درخواست‌کنندگان ویزا، ویزایی با اعتبار ۴۵ روز عطا میکند که از این مدت مسافر اجازه اقامت در خاک شینگن به مدت ۳۰ روز دارد. این ویزا یک ویزای مولتی ۳۰ روزه است.

 

مطلب مشابه:  ویزای توریستی هلند

 

همانند سفارت فرانسه، مدارک لازم برای اخذ ویزای مولتی شینگن از سفارت هلند، همانند ویزای شینگن سینگل است. به طور کل مدارک مورد نیاز عبارتند از: روزنامه رسمی بالای ۲ سال، کارمند بالای ۳ سال سابقه بیمه، یا جواز کسب بالای ۱ سال الزامی است. برای دانستن اطلاعات بیشتر در زمینه مدارک لازم برای ویزای شینگن از سفارت هلند  را از طریق لینک ارائه شده دنبال نمایید.

دقت کنید اگر سن شما زیر ۲۸ سال است و مجرد نیز هستید، تنهایی برای اخذ ویزای شینگن اقدام ننمایید، زیرا که احتمال ریجکتی پرونده شما نسبتا زیاد است. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که این یک اصل کلی نیست و شرایط هر فرد با فرد دیگر کاملا متفاوت است.

نکته: علاوه بر ویزای شینگن، پرواز آرام آبی در زمینه اخذ ویزای کانادا حضوری فعال و بسیار قدرتمند دارد. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که نزدیک ۹۸ درصد از پرونده‌های ویزای کانادا ما با موفقیت روبرو شده است.

پرواز آرام آبی با کادری مجرب و بسیار با تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای مولتی شینگن و کانادا حضوری فعال و بسیار قدرتمند دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای شینگن و کانادا با کادر بسیار توانمند پرواز آرام آبی تماس حاصل فرمایید. 

۰۲۱-۸۸۷۲۷۲۴۰

Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید