ورود
ثبت نام
منوی سایت
ویزای توریستی هلند

اخذ ویزای شینگن هلند

اخذ ویزای توریستی هلند و آشنایی با راه‌کارهای رسیدن بدان هدف نهایی ما در این مقاله است. اما قبل از وارد شدن به موضوع اصلی قصد داریم تا لیست کشورهای حوزه شینگن را که در ایران دارای سفارت هستند، به شما معرفی داریم. تعداد آنان ۱۷ کشور است که شامل: سوئد، هلند، فرانسه، اسپانیا،  مجارستان، ایتالیا، فنلاند سوئیس، یونان، دانمارک، آلمان، لهستان، پرتغال، اتریش، اسلواکی، بلژیک، نروژ.


 

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی هلند

 

• پاسورت معتبر: توجه داشته باشید پاسپورت شما حداقل باید ۳ ماه اعتبار داشته و دارای حداقل ۲ برگ سفید باشد.

نکته: توجه داشته باشید نکته‌ای که ما به بسیاری از مسافران ویزای شینگن توریستی هلند تاکید می‌کنیم، کپی از تمامی تمامی ویزاهای شینگن گذشته، آمریکا، کانادا یا استرالیا در صورت وجود است.

• تکمیل فرم اپلیکشین ویزا: شما می‌توانید این فرم را به راحتی و به صورت رایگان از سایت وی اف اس هلند دریافت دارید. دقت شود این فرم باید به دقت پر شود. در روز مصاحبه فرمی از مصاحبه‌شونده قابل پذیرش است که در پایین آن، امضای فرد متقاضی درج شده باشد.

• ۲ قطعه عکس رنگی در زمینه سفید ۵ * ۴٫۵، سرشانه به بالا، ۷۰ درصد چهره.

• کپی از کلیه صفحات شناسنامه و البته ترجمه آن.

نکته: در صورتی که فرد متقاضی متاهل است و یا دارای فرزند باشد، کپی از تمامی صفحات شناسنامه همسر و فرزندان الزامی است.

مدارک شغلی که باید ارائه شود :

• مهندسین : کارت نظام مهندسی، ارائه پروانه اشتغال و لیست بیمه پرداختی (۶ ماه اخیر).

• پزشکان: پروانه مطب، کارت نظام پزشکی، لیست بیمه پرسنل (۶ ماه اخیر).

• بازنشستگان : اصل کارت بازنشستگی (یا همان حکم بازنشستگی)، فیش حقوقی دریافتی و لیست بیمه ۶ ماه اخیر.

• اعضای هیئت علمی یا استادهای دانشگاه، معلمان مدارس: اصل حکم استخدامی، فیش حقوقی، اصل کارت کارگزینی.

• کارمند شرکت‌های خصوصی : ارائه فیش حقوقی، اصل روزنامه تأسیس، اساسنامه، بیمه واریزی ۶ ماه آخر از سوی شرکتی که در آن مشغول به کار هستند، نامه مرخصی از کار و گواهی اشتغال به کار.

• کارمندان دولت : اصل کارت پرسنلی، اصل فیش استخدامی، لیست بیمه ۶ ماه اخیر.

• اعضای هیئت مدیره و صاحبان شرکت‌ها: لیست بیمه پرداختی کارمندان در طی ۶ ماه اخیر، پرینت حساب ۳ ماه اخیر شرکت، اصل روزنامه رسمی شرکت به همراه آگهی آخرین تغییرات، آگهی تأسیس و اساسنامه شرکت.

• مشاغل آزاد : کارت بازرگانی، رسید آخرین مالیات پرداختی، اصل جواز کسب یا پروانه بهره‌برداری.

• خانم‌های خانه‌دار: اصل و ترجمه مدارک شغلی همسر.

• دانشجویان و دانش‌آموزان: گواهی اشتغال به تحصیل، کارت دانشجویی و یا دانش‌آموزی.

نکته: توجه شود که دانش‌آموزانی که در دوره ایام مدرسه قصد سفر با والدین خود را دارند، باید اجازه‌نامه کتبی مدیریت مدرسه خود به همراه داشته باشند.

نکته: دانشجویان اگر در ایام تحصیل قصد سفر به شینگن را داشته باشند، باید گواهی مرخصی از تحصیل را ضمیمه پرونده خود نمایند.

 

مطلب مشابه:  ۱۰ دلیل اصلی رد شدن ویزای شینگن در نامه ریجکتی آن

 

ارائه مدارک مالی:

توجه شود برای اخذ ویزای توریستی هلند باید پرینت حساب گردش دار ۳ ماه اخیر با مانده حساب حدود ۵۰ یا ۶۰ میلیون برای هر نفر به سفارت ارائه شود. دقت شود علاوه بر ارائه حساب گردش کار، باید تمکن مالی (به زبان انگلیسی و خطاب به سفارت هلند) ارائه گردد. نامه تمکن بانکی بدون مهر و امضای شعبه بانک فاقد هیچگونه اعتبار است.

سند ملکی در صورت وجود:

دقت شود تا ارائه سند ملکی به سفارت جهت ویزای توریستی هلند الزامی نیست. اما وجود آن در مدارک می‌تواند تاثیر مثبتی در پرونده شما داشته باشد. زیرا که می‌تواند به عنوان یک وابستگی مالی به کشور محل زندگی شما قلمداد شود. نکته دیگر آن است اگر اجاره‌نامه با ارزش، به جای سند ملکی داشته باشید، قید آن به سفارت می‌تواند در روند اخذ ویزای شینگن هلند تاثیرگذار باشد.

ارائه بیمه نامه مسافرتی با سقف حداقل ۳۰ هزار یورو اعتبار:

نکته: ارائه بیمه نامه از آن جهت برای سفارت حائز اهمیت است که در صورت وجود حادثه، بیمه هزینه‌های درمانی شما را در کشور مطبوع پوشش دهد.

رزرو رفت و برگشت بلیت هواپیما و هتل.

به همراه داشتن ۸۸ یورو:

 

مطلب مشابه:  اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن

 

نکته: ۶۰ یورو هزینه پروسه ویزای شماست که از سوی سفارت از شما اخذ می‌شود و ۲۸ یورو هزینه‌ای است که شرکت وی اف اس از متقاضیان بابت خدمات ارائه شده، دریافت می‌دارد. توجه داشته باشید که مبلغ پرداختی غیرقابل عودت است.

 

شرایط داشتن دعوت‌نامه از کشور هلند به منظور اخذ ویزای توریستی هلند

 

در صورتی که آشنایی در هلند دارید، می‌توانید از آنان درخواست دارید تا برای شما دعوت‌نامه ارسال دارند. نکته در اینجاست که ایشان باید اقامت دائم هلند را داشته باشند. ایشان می‌توانند با رفتن به شهرداری شهر محل زندگی خود و پرداخت تنها ۲۰ یورو، این دعوت‌نامه را برای شما ارسال دارند. درصورتی که هزینه‌های سفر به عهده شخص دعوت‌کننده است باید کپی فیش حقوقی ۳ ماه اخیر شخص دعوت‌کننده، آدرس دقیق محل زندگی و آخرین مالیات پرداختی توسط وی برای سفارت کاملا مشخص شده باشد.

نکته: وجود دعوت‌نامه در مدارک فرد متقاضی برای ویزای شینگن هلند الزامی نیست. اما در صورت وجود، می‌تواند در روند اخذ ویزا تاثیر مستقیمی داشته باشد.

 

مطلب مشابه:  سوالات متداول و رایج در مورد ویزای شینگن

 

نکات مهم در اخذ ویزای توریستی هلند

 

الف) اگر چه به مسافر توصیه می‌شود کپی به همراه اصل مدارک در هنگام مصاحبه به همراه داشته باشند، اما بعد از بررسی، اصل مدارک به مسافر بازگردانده خواهد شد.

ب) مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.

پ) مهر دادگستری و وزرات امورخارجه الزامی نیست. تنها مهر دارالترجمه معتبر کافی است.

ت) برخلاف دیگر کشورهای حوزه شینگن، ویزای توریستی کوتاه‌مدت‌ هلند ۴۵ روز اعتبار دارد که از این میزان، مسافر می‌تواند ۱ ماه در کشورهای حوزه شینگن اقامت داشته باشد.  این ویزای ۴۵ روزه، ویزای مالتیپل است.

آدرس شرکت وی‌اف‌اس در تهران:

تهران، خیابان مقدس اردبیلی،مرکز خرید پالادیوم، طبقه ۱۱، مرکز ویزای هلند.

تلفن: ۲۷۶۷۴۰۰۰-۰۲۱

مشاوره در خصوص ویزای شینگن

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیبشتر میتوانید با ما در تماس باشید و از مشاوره کارشناسان حرفه ای و مجرب ما در زمینه ویزای شینگن و رفع ریجکتی آن بهره مند شوید. ما بهترین ها را به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

۰۲۱-۸۸۷۲۷۲۴۰

Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید