ورود
ثبت نام
منوی سایت
ویزای تضمینی هلند

اخذ ویزای شینگن هلند

اگر تصمیم دارید تا برای ویزای تضمینی هلند اقدام کنید و سفری چند روزه به این کشور زیبا را تجربه نمایید، باید قبل از هرگونه اقدامی، هدف از سفر و طول مدت سفر خود را تعیین نمایید. بهتر است بدانید که ویزای شینگن به طور کلی به دو نوع تقسیم می‌شود: ویزای کوتاه مدت ( که با داشتن این ویزا در دست، شما اجازه دارید در محدوده شینگن کمتر از ۹۰ روز اقامت داشته باشید) و ویزای بلند-مدت یا ویزای مولتی شینگن که به شما اجازه اقامت در کشورهای حوزه شینگن بیش از ۹۰ روز را می‌دهد. در این مقاله هر چیزی که شما برای دانستن ویزای هلند نیاز دارید، در اختیار شما قرار دهد.

 

موارد مورد نیاز برای ویزای تضمینی هلند

 

برای ویزای تضمینی هلند اولین گام انتخاب نوع صحیح ویزا است. انواع مختلفی از ویزای هلند وجود دارد، مانند ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای دانشجویی، ویزای کاری. اینکه برای چه نوع ویزایی اقدام می‌نمایید کاملا بسته به نظر و هدف شما دارد. وقتی نوع مناسب ویزای هلند را انتخاب کردید، نیازمندید مدارک لازم برای این مهم را به سفارت ارائه دهید. در اینجا لیستی از مدارک مورد نیاز آمده کرده‌ایم، که تحت هیچگونه شرایطی نباید فراموش شود.

 

• پر کردن فرم اپلیکیشن ویزا به درستی: فرم اپلیکیشن ویزا برای ویزای تضمینی هلند می‌تواند به صورت الکترونیکی پر شود یا می‌توانید آن را پرینت گرفته و با خودکار آبی یا مشکی با خطی خوانا پر کنید. گرچه پیشنهاد ما به شما این است که این فرم را به صورت الکترونیکی پر کنید زیرا که خواناتر و منظم‌تر است. فراموش نشود که در پایین فرم اپلیکیشن باید امضا خود فرد متقاضی درج شود.

• دو قطعه عکس در فرمت عکس پاسپورت (۳/۵ در ۴/۵، زمینه سفید، رنگی، سرشانه به بالا، ۸۰ درصد چهره): دقت کنید که عکس‌ها باید تمامی چهره شما را نشان دهند. استفاده از کلاه، عینک، آرایش غلیظ اکیدا ممنوع است. عکس‌ها را باید به فرم اپلیکیشن ویزا چسبیده شود.

• پاسپورت معتبر: پاسپورت شما باید حداقل ۳ ماه اعتبار و حداقل ۲ صفحه خالی داشته باشد. ممکن است از شما درخواست شود تا گذرنامه‌های قبلی خود را (در صورتی که مهر ویزای شینگن، آمریکا یا کانادا در آن خورده شود، الحاق شود).

 

• رزرو پرواز: شما باید بلیط رفت و برگشت به عنوان نوعی ضمانت جهت بازگشت به وطن خود ارائه دهید. دقت داشته باشید نیازی به خریداری بلیط قبل از صدور ویزا نیست. به جای آن نیازمندید که جزئیات سفر خود را به سفارت ارائه دهید. دقت داشته باشید تا تاریخ و شماره پرواز رفت و برگشت برای سفارت الزامی است.

 

• کاور لتر: کاور لتر نامه‌ای است که در آن جزئیات سفر شما به دقت شرح داده شده است. دقت داشته باشید تا ارائه این نامه یکی از الزامات مهم روند اخذ ویزای تضمینی هلند  است. در این نامه مکان‌هایی که شما قصد دیدن دارید و چگونگی ترانسفر آن باید به سفارت ارائه شود. اگر در تور تجاری شرکت کرده‌اید، نیازمند دعوت نامه از یک شرکت هلندی می‌باشید که در آن باید جزئیات مربوط به آدرس شرکت، اطلاعات تماس، مکان اقامت قید شده باشد.

 

• رزرو هتل برای ویزا: یکی از کارهای لازم برای اخذ ویزای تضمینی هلند رزرو هتل است. این مهم برای اثبات این نکته است که جزئیات آن مربوط به اقامت شما در هلند کاملا برای سفارت مشخص شده باشد. اگر دارای دعوت نامه‌ای از طرف یکی از دوستان، یا خویشان خود هستید باید در آن تماما مکانی که در طول مدت اقامت خود در هلند، قصد ماندن دارید، با جزئیات آن ذکر شود.

• بیمه نامه مسافرتی: بیمه نامه مسافرتی جهت اخذ ویزای تضمینی هلند از جمله مدارک لازم دیگر می‌باشد. دقت داشته باشید تا بیمه نامه مسافرتی ارائه داده شده به سفارت، هزینه‌های درمانی (اورژانسی شما در محدوده شینگن) حداقل تا سقف ۳۰ هزار یورو را پوشش دهد و قابل استفاده در تمامی کشورهای شینگن باشد. توصیه ما به شما این است که از بیمه‌نامه‌های معتبر و قابل قبول برای سفارت استفاده کنید.

 

موارد مورد نیاز دیگر جهت اخذ ویزای تضمینی هلند

 

دقت داشته باشید با ارائه تمامی مدارک گفته شده در بالا، افسر ویزا حتما از شما درخواست ارائه مدارک دیگر می‌نماید. برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی در لحظه آخر، باید مدارک زیر را همراه مدارک بالا جهت ارائه به سفارت آماده نمایید.

 

وضعیت اجتماعی:

 

از مهمترین مدارک که سفارت از متقاضیان ویزای تضمینی هلند درخواست می‌نماید، مدارکی است که وضعیت اجتماعی شما را مشخص می‌کند. برای مثال، در صورتی که ازدواج کردید، ارائه سند ازدواج، و در صورت فوت همسر، گواهی فوت همسر، در صورت طلاق، ارائه طلاقنامه به سفارت الزامی است. ارائه کارت شناسایی از دیگر موارد مهم دیگر جهت ارائه به سفارت است.

نکته‌ای که باید بدان دقت شود این است که باید برای سفارت کاملا مشخص شود که بعد از اتمام سفر خود حتما به کشورتان باز خواهید گشت. برای این منظور باید اگر کارمند هستید، نامه گواهی اشتغال به کار از محل کار خود ارائه دهید، اگر خود، صاحب شرکت یا کارخانه هستید، پروانه کسب و دیگر مدارک لازم جهت اخذ ورود به سفارت الزامی است. در صورتی که دانشجو می‎‌باشید، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل از طرف دانشگاه محل تحصیل الزامی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک مورد نیاز برای ویزای تضمینی هلند می‌توانید از طریق لینک پیشنهادی اطلاعات ارزشمندی کسب نمایید.

 

مطلب مشابه:  چک لیست مدارک لازم برای سفارت هلند

مدارک مالی:

 

از دیگر مدارک مهم دیگر جهت ارائه به سفارت، مدارک مالی است. ارائه این مدارک به سفارت، از این جهت مهم است که به سفارت ثابت شود شما به راحتی از پس مخارج مربوط به سفر خود برخواهید آمد. به یاد داشته باشید شما باید گردش حساب ۳ ماه اخیر و نامه تمکن بانکی که مهر بانک در آن درج شده به سفارت ارائه دهید. به علاوه تمامی آنان، در صورت پرداخت مالیات، ارائه آخرین برگه پرداخت مالیاتی به سفارت در روند گرفتن ویزا از سوی شما می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

در صورتی که دانشجو هستید، ارائه گواهی ثبت نام در دانشگاه، گواهی تمامی واحدهایی که پاس کرده‌اید و یا واحدهایی که در کنار دانشگاه خود آن را پاس نموده‌اید، الزامی است.

در صورتی که هدف شما برای سفر به هلند، درمانی و پزشکی است، باید گزارش‌های پزشکی مربوط به بیماری خود را (که مورد تایید بیمارستان کشور محل زندگی شما باشد) به سفارت ارائه دهید. بعلاوه شما مجبور خواهید بود تا برای سفارت مشخص سازید که از عهده مخارج مربوط به بیماری در کشور هلند برخواهید آمد.

وقتی تمامی مدارک لازم جهت اخذ ویزای تضمینی هلند را آماده کردید، می‌توانید تقاضای خود را به سفارت تقدیم دارید.

 

نکته مهم: قبل از وقت مصاحبه، یکبار دیگر مدارک خود را چک نمایید ، تا مدرکی را از قلم نینداخته باشید. در صورتی که به هر دلیلی فراموش کرده باشید تا یکی از مدارک مورد نیاز گفته شده در بالا را به سفارت ارائه دهید، ممکن است که با درخواست ویزای شما مخالفت شود و یا نتیجه ویزا شما را با تاخیر اعلام دارند.

ما به این نکته کاملا واقفیم که روند اخذ ویزا، پروسه‌ای زمان‌بر و وقت‌گیر است. با راهنمایی صحیح ما می‌توانید به راحتی از پس پیچ و خم‌های این مهم برآیید. ما قطعا شما را گام به گام تا اخذ ویزای تضمینی شینگن هلند یاری می‌دهیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای هلند، می‌توانید به وب سایت رسمی سفارت هلند رجوع نمایید.

اخذ ویزای شنگن و کانادا

پرواز آرام آبی با کادری مجرب در زمینه اخذ انواع ویزای مولتی شینگن، انگلیس و کانادا حضوری فعال و بسیار قدرتمند دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای شینگن، انگلیس و کانادا با کادر بسیار توانمند پرواز آرام آبی تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۸۸۷۲۷۲۴۰

Print Friendly, PDF & Email

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید