ورود
ثبت نام
منوی سایت
ویزای بلژیک

ویزای بلژیک

قبل از اقدام به اخذ ویزای بلژیک بهتر است که این نکات را به خاطر داشته باشید:

دقت شود که سفارت بلژیک تنها به آن دسته از افرادی که قبلا از سفارت جهت اخذ ویزای بلژیک وقت ملاقات دریافت کرده‌اند، اجازه حضور می‌دهد. سفارت بلژیک از یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۵:۳۰ باز خواهد شد.

پرواز آرام آبی جهت اخذ ویزای شینگن تضمینی از سفارت بلژیک به شما اکیدا توصیه می‌کند اگر قصد سفر توریستی به این کشور را دارید، بهتر است ماکزیمم از ۳ ماه قبل از تاریخ سفر خود، اقدام به دریافت وقت مصاحبه از سفارت بلژیک نمایید. برای اخذ وقت مصاحبه برای اخذ ویزای بلژیک از سفارت، باید به وب‌سایت www.visa4belgium.com  مراجعه نمایید. تمامی اطلاعات مربوطه به چگونگی فرایند اخذ وقت مصاحبه در این وب‌سایت آمده است.   

اطلاعات کلی برای ویزای بلژیک

در صورت تایید و یا رد شدن ویزای بلژیک فرد متقاضی، جواب از طریق ایمیل خود فرد (که در زمان مصاحبه به سفارت تحویل داده شده) به فرد متقاضی اعلام خواهد شد.

نکته: دقت شود هیچ اطلاعاتی در مورد ویزای بلژیک از طریق ایمیل یا تلفن، به هیچ فرد متقاضی داده نمی‌شود و تنها جواب نهایی ویزا از طریق ایمیل به شخص داده می‌شود.

مطلب مشابه:  ویزای شینگن فوری و تضمینی

به محض دریافت پاسخ نهایی از سوی سفارت بلژیک، به صورت خودکار ایمیلی از سوی سفارت در مورد اعطا یا رد درخواست درخواست ویزای بلژیک شما اراسال خواهد شد.

برای افرادی که قصد دارند تا در قسمت سرویس مهاجرت بلژیک ثبت‌نام کنند، باید به وب‌سایت www.dofi.fgov.be/infovisa مراجعه نمایند. دقت داشته باشید اگر در این وب‌سایت ثبت‌نام کرده باشید، باید شماره تلفن معتبری که بتوان با آن با شما در تماس بود، به سفارت ارائه دهید. همچنین می‌توانید از طریق ایمیل آدرس infodesk@ibz.fgov.be با سفارت در تماس باشید.

  • هر متقاضی باید اقدام به خرید بیمه‌نامه مسافرتی به مدتی که در حوزه شینگن اقامت دارد، نماید. لطفا به این مهم توجه داشه باشید که تنها بیمه‌نامه‌های مسافرتی زیر قابل قبول از سوی سفارت بلژیک است: بیمه‌نامه‌های مسافرتی کارآفرین، کوثر، ملت، میهن، معلم، نوین، پاسارگارد، پارسین، رازی، سامان، سرمد، سینا و بیمه‌نامه مسافرتی تعاون.
  • سفارت از برخی از متقاضیان ویزای بلژیک درخواست ارائه آزمایشات پزشکی می‌نماید. برای اطلاع یافتن از جزئیات امور مربوط به وب‌سایت زیر مراجعه نمایید:

https://dofi.ibz.be/sites/dvzoe/EN/Pages/home.aspx

آدرس پزشک‌های مورد قبول سفارت بلژیک

آدرس پزشک‌های مورد قبول سفارت بلژیک از قرار زیر است:

• دکتر نوشاد: تقاطع آزادی و توحید – پشت مترو – ساختمان ۲ – طبقه دوم –

تلفن ۶۶۹۲۹۵۲۰.

• دکتر پیرکلانی: نیاوران – چهارراه مژده – بعد از بانک قوامین – پلاک ۴۲۹- اپارتمان اول –

تلفن ۲۲۷۵۸۲۲۷ و ۲۲۷۵۸۲۱۸-

از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۸:۰۰ و پنج‌شنبه بین ۷:۳۰ تا ۱۲:۳۰ و شنبه‌ها بین ۱۱:۰۰ تا ۱۸:۰۰.

مطلب مشابه:  سوالات متداول و رایج در مورد ویزای شینگن

• اگر هدف شما از سفر به بلژیک بازدید خصوصی و یا اقامت با شخص خاصی باشد، باید شهرداری منطقه را از محل ملاقات خود (ظرف ۳ روز اول ورود خود به بلژیک) آگاه سازید. اما اگر شما به قصد تجاری به بلژیک سفر می‌کنید و در هتل اقامت دارید، نیازی به آگاه ساختن شهرداری از محل اقامت شما نیست.

• دقت شود ممکن است حتی با در دست داشتن ویزای بلژیک، توسط افسر مرزبانی بلژیک (در فرودگاه) در مورد هدف و شرایط سفرتان به بلژیک سوالاتی شود.

آژانس پرواز آرام آبی تا اطلاع ثانوی هیچ‌گونه فعالیتی در زمینه اخذ ویزای شینگن بلژیک ندارد.

Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید