ورود
ثبت نام
منوی سایت
ویزای انگلیس (قسمت اول)

راهنمای اخذ ویزای توریستی انگلیس

ویزای انگلیس و مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس در این مقاله ذکر شده است. دقت داشته باشید که مدارک ارائه شده به سفارت، باید به صورت اصل (نه کپی از مدارک) باشد. لطفا به این مهم نیز توجه داشته باشید تا ارائه اصل مدارک به سفارت، گارانتی نمی‌کند که با درخواست ویزای شما صد در صد موافقت خواهد شد.

مدارک لازم برای ویزای انگلیس

اگر مدارک ارائه شده به سفارت به زبان انگلیسی یا ولزی نباشد، بایستی مدارک فوق ترجمه شود.  ترجمه مدارک مستلزم  تائیدیه دادگستری و مهر وزارت امورخارجه است.

راهنمای اخذ ویزای انگلیس توریستی

برای درک هر چه بهتر در اخذ ویزای انگلیس، این راهنما را به ۴ بخش تقسیم کرده‌ایم تا درک کلی از مدارک مورد نیاز داشته باشید. لطفا توجه داشته باشید که ۲ بخش این راهنما را در این قسمت و ۲ بخش دیگر را می‌توانید در ویزای انگلیس بخش دوم  مطالعه نمایید.

در زیر بخش‌هایی که در مورد آن توضیح داده‌ایم به اختصار آمده است:

بخش اول: فراهم آوردن مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای انگلیس (توریستی)

بخش دوم: مدارک پیشنهادی که شما ترجیح می‌دهید علاوه بر مدارک مورد نیاز، آنان را به سفارت به منظور مشخص نمودن این مهم که شما نیاز به الزامات ضمیمه V (قوانین مهاجرت به انگلیس مربوط به بازدیدکنندگان، گردشگران و توریست‌ها) ارائه دارید.

بخش سوم: دیگر مدارک لازم برای مشخص نمودن نوع بازدید شما از بریتانیا.

نکته: بر اساس سازمان مهاجرت بریتانیا، ویزای بازدیدی به انواع زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

الف) وارد شدن به خاک بریتانیا به منظور اهداف آکادمیک و تحقیقات (۱۲ ماه)

ب) خانواده همراه فردی که به قصد اهداف آکادمیک و تحقیقات وارد خاک انگلیس می‌شوند (۱۲ ماه).

پ) درمان خصوصی

ت) اهدا عضو

ث) کارآفرین آینده‌نگر

ج) کارهای مربوط به آموزش و یادگیری

چ) هنرمندان در جشنواره های رایگان

ح) طرح از پیش تصویب‌شده

خ) مشاغل مجاز پرداخت شده

د) بازدیدکننده (ازدواج/ مشارکت‌های مدنی)

ذ) ویزای ترانزیت

بخش چهارم: مدارکی که نباید برای سفارت ارسال دارید.

 

مطلب مشابه:  ویزای مالتیپل و توریستی کانادا

بخش اول: مدارک اخذ ویزای انگلیس

مدارک که شما باید برای اخذ ویزای انگلیس برای ارائه به سفارت بریتانیای کبیر نیاز دارید، صرفنظر از اینکه هدف شما از بازدید از انگلیس چیست:

• پاسپورت معتبر

 

بخش دوم: مدارک مورد نیاز ویزای انگلیس

مدارک پیشنهادی برای اخذ ویزای انگلیس برای ارائه به سفارت به منظور تائید این مهم که شما مدارک لازم با توجه به ضمیمه V (براساس قوانین سازمان مهاجرت برای بازدیدکنندگان از انگلستان) را دارا هستید، این مدارک به شرح زیر است:

• پاسپورت قبلی: به شرطی که در آن مهر ویزا و ورود و خروج از کشورهای دیگر (ویزاهای شینگن، کانادا و یا آمریکا ویزاهای باارزشی محسوب می‌شوند و این مهم در اخذ ویزای توریستی انگلیس می‌تواند کمک شایانی برای متقاضیان ویزای توریستی انگلیس محسوب شود).

• مدارک مالی که نشانگر توانایی مالی کافی شما است این مدارک باید شامل:

• گردش حساب ۳ ماه آخر و گواهی تمکن بانکی.

• اثبات منبع درآمد مانند نامه رسمی از کارفرمای خود به همراه مدارکی چون فیش حقوقی، تاریخ استخدام شما، جزئیات کامل تماس با شرکت محل کار خود و دیگر مدارک مربوطه.

• در صورت داشتن دعوت نامه، اگر فرد دعوت‌کننده متقبل پرداخت تمامی هزینه‌های سفر شما شده باشند، باید به سفارت ثابت کنند تا از توانایی مالی کافی برای این مهم برخوردارند.

• جزیئات مربوط به محل اقامت شما باید کاملا برای سفارت مشخص شده باشد.

دقت نمایید اگر هدف شما از اخذ ویزای انگلیس کار یا مطالعه باشد باید در فرم اپلیکیشن جزئیات مربوط به کارفرما یا موسسه‌ای که قصد تحقیق و مطالعه (به صورت تمام-وقت) در آن دارید، به دقت مشخص شده باشد. در صورتی که دعوت‌نامه از کارفرما دارید باید:

• نامه از سوی کارفرما و بر روی سربرگ خطاب به سفارت، ارائه شود که در آن جزئیات مربوط به نقش دقیق شما در شرکت، حقوق و مدت استخدامی شما بادقت بیان شده باشد.

• اگر برای اهداف مطالعاتی قصد ویزای کوتاه مدت انگلیس را دارید: ارائه نامه از سوی مؤسسه آموزشی بر روی سربرگ، که تایید کننده نقش شما در مؤسسه آموزشی و البته مدت حضور شما در مؤسسه است، الزامی است.

اگر خویش-فرما باشید: ارائه مدارک مربوط به کسب‎وکارتان مانند جواز کسب، آخرین تغییرات، لیست بیمه ۳ ماه آخر کارمندان و همچنین ارائه برگه مالیاتی ۳ سال آخر.

 

مطلب مشابه:  سوپر ویزا کانادا چیست

 

اگر خواهان این هستید که شعبه‌ای از شرکت خود را در بریتانیا تاسیس کنید باید: مدارک و اسناد مربوط به جزئیات شرکتتان را در انگلیس ارائه دهید؛ همچنین باید مشخص سازید تا شرکت تاسیسی شما در انگلیس دقیقا چه هدفی را خواهد پیمود که این مهم می‌تواند شامل تمامی نامه‌های اداری از سوی مؤسسه‌ها باشد؛ برای مثال:

• هر گونه فعالیت تجاری مانند نامه از کارفرما که طرح کلی از دلایل شما برای بازدید از انگلیس در آن ذکر شده باشد و یا اینکه با چه کسی قصد قرار ملاقات دارید و جزئیات مربوط به هرگونه مخارج و هزینه ها به دقت شرح داده شود.

اگر هدف شما از بازدید از انگلیس فعالیت‌های هنری یا سرگرمی باشد، باید جزئیات مربوط به فعالیت‌های قبلی (در کشور محل سکونت خود) و اینکه به صورت حرفه‌ای یا آماتور فعالیت‌های مربوطه را ادامه می‌دهید، برای سفارت مشخص سازید. در ضمن باید معلوم دارید تا فعالیت‌های شما به چه صورت، در کجا و چگونه است.

ویزای انگلیس برای متقاضیان زیر ۱۸ سال:

گواهی تولد یا هر گونه مدرک معتبر دیگر (مانند نامه‌های قبول فرزندی) که نشان دهنده رابطه آنان با پدر-مادر و یا قیم شماست.

اگر کودک به صورت تنها یا با شخصی غیر از پدر-مادر(یا قیم قانونی‌تان) سفر می‌کند، ارائه مدارک زیر به سفارت الامی است:

• نامه امضا شده از سوی پدر-مادر (یا قیم قانونی) که در آن فردی را که در سفر به انگلیس آنان را همراهی می‌کند، تایید کنند. در این نامه باید محل سکونت دقیق کودک در انگلیس و مشخصات دقیق کسی که از وی در بریتانیا حمایت می‌کند، ذکر شده باشد.

• کپی از صفحه اول پاسپورت پدر-مادر یا قیم قانونی کودک.

Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید