ورود
ثبت نام
منوی سایت
سوپر ویزا کانادا چیست

سوپر ویزا کانادا چیست؟

سوپر ویزا کانادا ویزایی مخصوص والدین، پدربزرگ/مادربزرگ‌هایی است که فرزندان یا نوه‌های آنان اقامت دائم کانادا را دارند یا شهروند این کشور محسوب می‌شوند. این ویزا برای این عزیزان شرایطی را فراهم می‌آورد تا بتوانند با فراغت بال به مدت ۲ سال متوالی در کانادا اقامت داشته باشند. برای دانستن بیشتر در این مورد، لطفا مقاله زیر را دنبال نمایید.

لطفا مورد توجه داشته باشید که با در دست داشتن ویزای مولتی ۵ ساله کانادا، تنها اجازه دارید تا تنها تا ۶ ماه در هر سال در خاک کانادا اقامت داشته باشید. این نکته برای همگان یکسان است؛ چه ملیت‌هایی که برای وارد شدن به خاک کانادا نیازی به اخذ ویزای مولتی کانادا ندارند و چه آنان که تنها راه پیش رویشان به این کشور، اخذ ویزای کانادا است.

نکته‌ای دیگر که آژانس پرواز آرام آبی قصد دارد تا در این مقاله برای شما آشکار نماید این است که حتی با در دست داشتن ویزای مولتی کانادا، و اینکه با این ویزا اجازه خواهید داشت حداکثر ۶ ماه در سال را در خاک کانادا اقامت داشته باشید، اما ممکن است افسر مرزبانی اجازه اقامت شما را در خاک کانادا کمتر از این مدت تعیین کند. به عبارت دیگر، وی حق کاهش مدت زمان اقامت شما در خاک کانادا را دارد، اما به هیچ وجه چنین اجازه‌ای ندارد تا بیش از ۶ ماه در هر سال، به شما اجازه اقامت در خاک کانادا دهد.

مطلب مشابه:  ویزای مالتیپل و توریستی کانادا

نکته‌ای برجسته در مورد سوپر ویزا کانادا آن است که دارندگان آن اجازه اقامت در خاک کانادا به مدت ۲ سال متوالی را دارند. این بدان معناست که والدین/پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها برای دیدن فرزندان و نوه‌های خود مجبور به ترک خاک کانادا بعد از ۶ ماه نیستند.

برای بهتر فهمیدن مفهوم سوپر ویزا کانادا، اجازه دهید تا مثالی بزنیم. اگر پاسپورت فرد متقاضی تنها ۳ سال و ۱ ماه اعتبار داشته باشد، سوپر ویزا کانادا که در پاسپورت وی چسبانده می‌شود، اعتبار آن تنها ۳ سال خواهد بود که به مدت ۲ سال متوالی اجازه دارد تا در خاک کانادا اقامت کند. این بدان معناست که مدت اعتبار سوپر ویزا کانادا، ۱ ماه قبل از پایان اعتبار ویزا است.

از آنجا که پاسپورت‌‌های ایرانی تنها ۵ سال اعتبار دارند، سوپر ویزای کانادا که به والدین/ پدربزرگ‌ها – مادربزرگ‌ها اهدا می‌شود، ۵ سال اعتبار خواهند داشت.

نکته‌ای دیگر در مورد سوپر ویزا کانادا این است که همانند سایر انواع ویزا، ممکن است به صورت سینگل یا مالتیپل اهدا شود. در صورتی که سوپر ویزا کانادا سینگل باشد، فرد متقاضی پس از ۲ سال باید خاک کانادا را ترک نماید، و در صورت تمایل به ورود دوباره به خاک این کشور باید درخواست مجدد خود را به دولت کانادا اعلام دارد. سوپر ویزای مولتی کانادا به دارندگان خود این امکان را می‌دهد تا برای ورود مجدد به خاک کانادا نیازی به اخذ مجدد ویزا نداشته باشند.

دقت شود که مدت اعتبار سوپر ویزا کانادا تنها یک ماه مانده به تاریخ انقضای ویزای آنان است و همانطور که در بالا مطرح کردیم، فرد می‌تواند به مدت ۲ سال متوالی (به جای ۶ ماه) در خاک کانادا اقامت داشته باشد.

مطلب مشابه:  ویزای اقامت موقت کانادا

سوپر ویزا کانادا به چه کسانی تعلق می‌گیرد:

سوپر ویزا کانادا تنها به والدین/ پدربزرگ-مادربزرگ‌هایی تعلق می‌گیرد که فرزندان و نوه‌های آنان دارای اقامت دائم کانادا باشند و یا شهروند کانادا محسوب ‌می‌شوند.

شرایط لازم برای اخذ سوپر ویزا کانادا:

 • گذرنامه معتبر
 • فرزند یا نوه فرد متقاضی (دارای اقامت دائم کانادا باشند و یا شهروند کانادا محسوب شوند) در زمان درخواست، ساکن کانادا باشد.
 • دعوت‌نامه ارسالی از سوی فرزند یا نوه فرد متقاضی باید شامل اطلاعاتی چون:
  • الف) توضیح برنامه مراقبتی وی از والدین-پدربزرگ/مادربزرگ خود باشد؛
  • ب) اطلاعات در مورد منزل شخص دعوت‌کننده و دیگر افراد ساکن در منزل وی.
 • ارائه مدارکی که دال بر نسبت خانوادگی و قرابت خونی فرد متقاضی سوپر ویزا کانادا با فرد دعوت‌کننده در کانادا باشد.
 • اثبات استطاعت مالی فرد متقاضی و اینکه از لحاظ پرداخت هزینه‌ها در کانادا، هیچ مشکلی نخواهند داشت.
 • فرد متقاضی سوپر ویزا کانادا باید از یکی از شرکت‌های بیمه کانادایی، بیمه‌نامه‌ای ۱ ساله خریداری نمایند. این بیمه‌نامه باید هزینه‌هایی همچون بستری احتمالی فرد متقاضی در بیمارستان، هزینه‌های درمانی و هزینه‌های بازگشت متقاضی به کشور و دیگر هزینه‎ها را پوشش دهد. حداقل سقف بیمه‌نامه باید ۱۰۰ هزار دلار کانادا باشد و باید در هنگام ورود به خاک کانادا معتبر باشد.
 • اگر دعوت‌کننده قصد حمایت مالی از والدین/پدربزرگ-مادربزرگ (افراد متقاضی سوپر ویزا کانادا) داشته باشد، باید به دولت کانادا توانایی‌های مالی خود مبنی بر این مهم را نشان دهد.

سوپر ویزا کانادا به چه کسانی تعلق می‌گیرد

چگونگی درخواست برای اخذ سوپر ویزا کانادا

مدارک لازم برای دریافت سوپر ویزا کانادا، تفاوتی زیادی با مدارک اخذ ویزای مالتیپل کانادا ندارد. تنها تفاوت آن این است که فرد متقاضی سوپر ویزا کانادا باید از یک شرکت معتبر کانادایی، بیمه‌نامه معتبری با سقف حداقل ۱۰۰ هزار دلار کانادا خریداری نماید.

برای اخذ سوپر ویزا کانادا باید مدارک خود را به صورت آنلاین یا کتبی به هر یک از سفارت‌های کانادا تقدیم دارید. توجه داشته باشید مدت اعتبار سوپر ویزا اهدایی به فرد متقاضی ۱۰ ساله است. اما چون پاسپورت‌های ایرانی‌ها تنها ۵ سال اعتبار دارد، مدت اعتبار این ویزا برای دارندگان ایرانی تنها ۵ سال خواهد بود.

توجه داشته باشید در صورت دریافت سوپر ویزا کانادا، سفارت به شما نامه‌ای خواهد داد تا با ارائه آن به افسر مرزبانی، اجازه اقامت به مدت ۲ سال در خاک کانادا را صادر نماید.

نکته آخر در این است که لطفا ایمیلی که در فرم اپلیکیشن یادداشت می‌کنید، همان ایمیلی باشد که متناوبا آن را چک می‌کنید زیرا که سازمان شهروندی و پناهندگی کانادا جواب نهایی ویزای شما را به همین ایمیل اعلام می‌دارد. لذا توصیه می‌شود حتما ایمیل خود را چک نمایید. اگر پس از مدت معینی ایمیلی از جانب سفارت دریافت نکرده باشید، حتما اکانت خود را در وب‌سایت سفارت چک نمایید.

مشاوره در مورد سوپر ویزای کانادا

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره درخصوص ویزای کانادا و ریجکتی ویزای کانادا می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان حرفه ای ما در زمینه ویزای کانادا بهره مند شوید، ما بهترین ها را به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

۸۸۷۲۷۲۴۰ – ۰۲۱

Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید