ورود
ثبت نام
منوی سایت
سوالات متداول و رایج در مورد ویزای شینگن

برای اخذ ویزای شینگن لازم است که مراحل پیچیده‌ای را بگزرانید و متقاضیان ویزای شینگن معمولا در این راه با مشکل مواجه می شوند. برای گذراندن این مراحل باید با مفهوم خیلی از اصطلاحات و واژه های تخصصی آشنا بود و کوچک‌ترین بی‌دقتی در این مورد به معنای رد شدن ویزا (ریجکتی ویزای شینگن)، تلف شدن زمان و حتی محرومیت از ارائه‌ی دوباره درخواست ویزاست. برای دوری از این مسئله، وب‌سایت پرواز آرام آبی اقدام به گردآوری و پاسخگویی سؤالات متداول در مورد ویزای شینگن کرده است. برای آشنایی با این سؤالات با ما همراه شوید.

سوالات متداول و رایج در مورد ویزای شینگن

ویزای شینگن چیست؟

با اخذ ویزای شینگن، شما می‌توانید در هریک از کشورهای عضو اتحادیه شینگن و اعضای شینگن (EFTA) به راحتی مسافرت نمایید.

EFTA نماینده چیست؟

EFTA اتحادیه ۱۰ واردکننده تجارت عادلانه در ۹ کشور اتحادیه اروپا (اتریش، بلژیک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا، سوئیس و انگلیس) است.

کجا می‌توانم برای اخذ ویزای شینگن اقدام نمایم؟

شما می‌توانید درخواست ویزای شینگن خود را به یکی از سفارت‌ یا کنسولگری‌های حوزه شینگن در محل زندگی خود تقدیم دارید. 

مهمترین عامل برای اخذ ویزای شینگن چیست؟

هر شخص اجازه دارد تا در صورت داشتن مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن، برای اخذ آن اقدام نماید. مهم‌ترین عامل در اخذ ویزای شینگن حساب بانکی کافی فرد متقاضی است. زیرا برای سفارت‌ها بسیار اهمیت دارد تا فرد متقاضی مشکلی از بابت پرداخت هزینه‌ها در حوزه شینگن و سفر به این حوزه نخواهد داشت.

 

مطلب مشابه:  دلایل اصلی ریجکتی ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن :

به چه نوع ویزای شینگن نیاز دارم؟

با توجه به هدف از سفر شما به حوزه شینگن، سه نوع ویزای مختلف داریم:

الف) ویزای یونیفرم شینگن: این نوع ویزا، شامل ویزای ترانزیت هم می‌شود و ماکزیمم به متقاضیان خود این امکان را می‌دهد که ۹۰ روز در مدت ۶ ماه در حوزه شینگن اقامت داشته باشد.

ب) ویزای ارضی برای مدت محدود: این نوع ویزا، به متقاضیان خود تنها اجازه می‌دهد به کشور شنگنی که ویزا را صادر کرده، سفر کنند. دارندگان این ویزا حق سفر به دیگر کشورهای حوزه شینگن را ندارند. این نوع ویزا، تنها در موارد خاص و برای افراد واجد شرایط و به دنبال هدف مشخص و ویژه‌ای باشد، صادر می‌شود.

پ) ویزای ملی که تنها به افرادی عطا می‌شود که به دنبال کار، تحصیل یا اقامت دائم در یکی از کشورهای حوزه شینگن باشند.

ویزای یونیفرم (یکتا) شینگن چیست؟

ویزای یونیفرم شینگن با توجه به هدف از سفر مسافر به وی اهدا می‌شود. این نوع ویزا خود به دو گروه A و C تقسیم می‌شود.

الف) ویزای نوع A: این همان ویزای فرودگاهی یا ترانزیت است که دارندگان آن اجازه عبور از سالن‌های بین‌المللی فرودگاه‌های شینگن استفاده کنند. آن دسته از افرادی که قصد دارند از فرودگاه یکی از کشورهای حوزه شینگن استفاده کرده، و از آنجا به مقصد خود سفر کنند، موظف به اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی هستند. اخذ ویزای ترانزیت برای آن دسته از افرادی که شهروند حوزه شینگن نیستند و قصد دارند تا از فرودگاه‌های حوزه شینگن به مقصد موردنظر خود (خارج از حوزه شینگن) سفر کنند، الزامی است. دارندگان این نوع ویزا اجازه خروج از فرودگاه را ندارند و باید ظرف ۲۴ ساعت حوزه شینگن را ترک کنند.

ب) ویزای نوع C: این نوع ویزا، همان ویزای اقامت کوتاه‌مدت در کشورهای حوزه شینگن است. بر اساس این نوع ویزا، شما اجازه دارید تا برای مدت محدود در حوزه شینگن اقامت داشته باشید. به یاد داشته باشید تا که مدت اقامت ویزای کوتاه‌مدت بین ۱۵ روز و ۲ سال متغیر است.

چه تفاوتی میان ویزای سینگل (یک‌بار ورود) و ویزای مالتی پل (چند بار ورود) است؟

ویزای سینگل (ویزای یک‌بار ورود) به دارندگان آن این اجازه را می‌دهد تا تنها به مدت یک‌بار به حوزه شینگن  و به مدت معین سفر داشته باشند. با داشتن ویزای سینگل، به‌محض اینکه حوزه شینگن را ترک کردید، اجازه ورود مجدد به آن را نخواهید داشت، حتی اگر ویزای شما هنوز هم اعتبار داشته باشد. ویزای مالتی پل (چند بار ورود) به دارندگان خود این امکان را می‌دهد تا چندین بار به حوزه شینگن مسافرت داشته باشند.

چه تفاوتی بین ویزای ترانزیت و ویزای ترانزیت فرودگاهی است؟

ویزای ترانزیت فرودگاهی به دارندگان خود اجازه استفاده از سالن‌های فرودگاه‌های بین‌المللی کشورهای حوزه شینگن را می‌دهد. البته دارندگان آن اجازه خروج از فرودگاه را نخواهند داشت.

ویزای ترانزیت به دارندگان آن استفاده از راه‌های زمینی، دریایی و هوایی را می‌دهد. اما دارندگان آن‌که با استفاده از اتومبیل، کشتی و یا هواپیما از راه‌های یکی از کشورهای حوزه شینگن استفاده می‌کنند، باید ظرف ۵ روز حوزه شینگن را ترک کنند و به ادامه سفر خود خارج از حوزه شینگن بپردازند.

ویزای ارضی محدود چیست؟

این نوع ویزا تنها اجازه به کشوری از حوزه شینگن را می‌دهد که این نوع ویزا را صادر کرده باشد. توجه داشته باشید با در دست داشتن این نوع ویزا، اجازه نخواهید داشت به کشوری دیگر در حوزه شینگن (که ویزا را صادر نکرده باشد) مسافرت کنید. این نوع ویزا در موارد خاص به آن دسته از مسافرانی اعطا می‌شود که در برنامه سفری که به سفارت ارائه کرده باشند، تأکید کرده باشند تا تنها خواهان مسافرت به آن کشور هستند نه کشور دیگر.

ویزای ملی چیست؟

ویزای ملی دو نوع است، ویزای سینگل و مالتی پل. ویزای سینگل ملی است که به متقاضیان آن اجازه اقامت به مدت محدود در یکی از کشورهای حوزه شینگن را می‌دهند. آن دسته از متقاضیانی که به دنبال اخذ ویزای ملی هستند اهدافی همچون تحصیل و کار در کشور موردنظر در حوزه شینگن را دنبال می‌کنند. بعد از هدف مشخص، آنان موظف به ترک محدوده شینگن هستند.

ویزای ملی مولتی پل به دارندگان خود این امکان را می‌دهد تا چندین بار به محدوده شینگن سفر کنند و وارد آن شوند، بدون آنکه برای هر بار ورود نیازی به اخذ ویزا داشته باشند. 

دارندگان ویزای ملی اجازه سفر به کل کشورهای حوزه شینگن (بدون نیاز به اخذ ویزای دوباره) را دارند.

چه گام‌هایی برای اخذ ویزای شینگن باید برداشت؟

هر شخصی که می‌خواهد مسافرت توریستی به حوزه شینگن داشته باشد، باید ابتدا مدارک مورد نیاز اخذ ویزای شینگن را آماده کرده و سپس وقت ملاقات از سفارت را دریافت کند. داشتن پاسپورت معتبر که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد، الزامی است.

چه نوع مدارکی برای اخذ ویزای شینگن نیاز است؟

تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن را می‌توانید در سایت ما دنبال نمایید.

از کجا می‌توانم فرم اپلیکیشن ویزا را دریافت دارم؟

فرم اپلیکیشن از طریق سایت وی اف اس قابل دانلود است. دقت داشته باشید این فرم رایگان است و اگر سفارت‌های مربوطه اکنون در وی‌ اف‌ اس حضور داشته باشند، می‌توانید از طریق وب‌سایت وی‌ اف‌ اس به آن دسترسی داشته باشید. آن دسته از سفارت‌هایی که اکنون در وی‌ اف‌ اس حضور ندارند، می‌توانید فرم اپلیکیشن را از طریق وب‌سایت رسمی آنان دانلود نمایید.

چگونه می‌توانم فرم اپلیکیشن را پر نمایم؟

نحوه پر کردن فرم اپلیکیشن به صورت کامل در وب‌سایت ما توضیح داده شده است. شما می‌توانید آن را دستی پر کنید یا تایپ نمایید. اما توصیه ما به شما این است که آن را تایپ شده تحویل دهید.

 

مطلب مشابه:  راهنمای تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن

 

آیا باید خود شخصاً مدارک خود را به سفارت تحویل دهم؟

وقتی برای اخذ ویزای شینگن اقدام نمی‌نمایید باید به یاد داشته باشید که باید شخصاً تمامی مدارک موردنیاز را در روز مصاحبه به افسر ویزا تحویل دهید.

آیا باید از قبل برای مصاحبه وقت بگیرم یا هر وقتی که خواستم می‌توانم برای آن اقدام نمایم؟

این مهم بسته به کنسولگری یا سفارت دارد که به شما از طریق تلفن وقت مصاحبه می‌دهد یا از طریق ایمیل. اگرچه، امروزه تقریباً تمامی سفارت‌های حوزه شینگن از طریق ایمیل به شما وقت سفارت می‌دهند. اما به یاد داشته باشید برای تعیین شدن وقت مصاحبه شما باید از قبل وقت مصاحبه شما از طریق ایمیل مشخص شده باشد.

چه سؤالاتی به‌صورت معمول توسط افسر ویزا در هنگام مصاحبه از شما پرسیده می‌شود؟

در طی مصاحبه، ممکن است از شما سؤالات شخصی در مورد هدف از سفر شما یا جزئیات برنامه سفر شما پرسیده شود. مطمئن شوید تا جواب‌های شما کاملاً دقیق و صحیح باشد که بتواند افسر ویزا را در مورد هدف نهایی شما برای سفر به حوزه شینگن متقاعد سازد.

چه مدت طول می‌کشد تا جواب ویزای شینگن اعلام شود؟

گرچه به طور کل برای بررسی پروسه ویزای متقاضیان تنها ۲۴ تا ۴۸ ساعته طول می‌کشد، اما برای اعلام نتیجه به متقاضیان بین ۱۴ و ۲۱ روز بسته به نوع کشور طول می‌کشد.

 

مطلب مشابه:  هزینه ویزای شینگن

هزینه ویزای شینگن :

هزینه ویزای شینگن به چه صورت است؟

دقت کنید این هزینه‌ای که از شما بابت پروسه ویزا اخذ می‌شود، غیرقابل استرداد است. هزینه پروسه پرونده ویزای متقاضی در تمامی کشورهای حوزه شینگن یکسان است.

ویزای ترانزیت: ۶۰ یورو

ویزای اقامت کوتاه‌مدت شینگن و کمتر از ۹۰ روز: ۶۰ یورو

ویزای اقامت طولانی‌مدت شینگن (بیش از ۹۰ روز): ۹۹ یورو

کجا می‌توانم هزینه ویزای شینگن را به سفارت پرداخت نمایم؟

به همان سفارتی که قصد دارید تا از آن اقدام نمایید. این مبلغ یا به‌ صورت نقدی و یا به‌صورت آنلاین از متقاضیان تقاضا می‌شود.

آیا هزینه ویزای شینگن برای بزرگ‌سالان و کودکان یکسان است؟

خیر. هزینه ویزای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال، ۳۵ یورو، کودکان زیر ۶ سال رایگان و هزینه کودکان بالای ۱۲ سال و بزرگسالان ۶۰ یورو است.

آیا اگر درخواست ویزای شینگن من رد شود، می‌توانم درخواست استرداد پول خود را داشته باشم؟

خیر. در هیچ موردی نمی‌توانید این درخواست را مطرح نمایید. این پول کاملاً غیرقابل عودت می‌باشد.

برای اخذ ویزای شینگن به چه میزان پول نیاز دارم؟

میزان پول شما باید به‌گونه‌ای باشد، که هزینه‌های مربوط به اقامت، پرواز و تمامی مدت که در حوزه شینگن حضور دارید، پوشش دهد.

آیا باید کپی از ویزاهای شینگن گذشته را به سفارت ارائه داد؟

بله، در بیشتر مواقع باید این مدرک را ارائه داد.

 

مطلب مشابه:  ویزای شینگن آلمان

 

آیا ممکن است سفارت یا کنسولگری حوزه شینگن از متقاضیان اخذ ویزای شینگن درخواست مدرک دیگر غیر از مدارک مرسوم نماید؟

جواب به این سؤال مثبت است. جدا از مدارک رایج و مرسوم در اخذ ویزای شینگن، بسته به نوع درخواستی ویزای از سوی شما، ممکن است کنسولگری یا سفارتی از شما چندین مدارک جداگانه تقاضا نماید.

  آیا خرید بلیت پرواز جز مدارک لازم اخذ ویزای شینگن است؟

تنها مدرک موردنیاز برای اخذ ویزای شینگن رزرو رفت‌وبرگشت پرواز با توجه به برنامه سفرتان است. خرید بلیت پرواز قبل از مطمئن شده از اینکه جواب ویزای شما مورد قبول واقع می‌شود یا خیر، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

وقتی‌که ویزای شینگن من صادر شد، تا چه مدت اجازه اقامت در حوزه شینگن را دارم؟

بر اساس نوع ویزایی که سفارت هر یک از کشورهای حوزه شینگن به شما می‌دهد، اجازه اقامت در حوزه شینگن را دارید. برای توضیح بیشتر باید اذعان داریم تا مدت اقامت شما بسته به نوع ویزایی است که سفارت به شما عطا می‌کند. معمولاً ویزاهایی که سفارت‌های حوزه شینگن به ایرانیان عطا می‌کند، ۱۵ روزه، ۱ ماهه، ۳ ماهه، ۶ ماهه، ۱ ساله و ۲ ساله است. اما بیشترین نوع ویزاهای صادرشده، آن دسته از ویزاهایی است که بیشترین مدت اقامت در حوزه شینگن ۹۰ روز (در طی بازه زمانی ۶ ماهه) است.

آیا می‌توانم با یک ویزای شینگن به بیش از یک کشور در حوزه شینگن سفر کنم؟

پاسخ به این سؤال مثبت است. به محض اینکه ویزا برای شما صادر شد، می‌توانید به تمامی کشورهای حوزه شینگن تا مدتی که ویزای شما اعتبار داشته باشد، سفر کنید.

اگر قصد داشته باشم به چندین کشور حوزه شینگن سفر داشته باشم، از کدام سفارت باید برای اخذ ویزای شنگن اقدام نمایم؟

متقاضیان می‌تواند به سفارت یا کنسولگری مرتبط درخواست خود را مطرح نمایند. اینکه از کدام سفارت باید درخواست خود را مطرح نمایید، بسته به برنامه سفر شما دارد.

برنامه پروازی برای اخذ ویزای شینگن چیست؟

برنامه پروازی همان رزرو پروازی است که جزئیات برنامه سفر شما را برای سفارت آشکار می‌‌‌سازد.   

اگر شخصی منتظر سفر من به حوزه شینگن باشد، چگونه می‌توانم سفارت یا کنسولگری را از این مهم آگاه سازم؟

اگر هدف شما از اخذ ویزای شینگن، بازدید از دوستان یا خانواده‌تان د راین حوزه باشد، جدا از مدارک مرسوم و متداول، باید مدارک دیگری را به سفارت/کنسولگری تقدیم دارید. این مدارک شامل:

  • دعوت‌نامه رسمی از دوست/ خانواده در کشورهای حوزه شینگن است.
  • اگر در دعوت‌نامه ارسالی باید شخص دعوت‌کننده هزینه سفر شما را متحمل می‌شود، باید اسناد مدارک مالی شخص که نشان‌دهنده قدرت مالی وی برای پرداخت هزینه‌هاست به سفارت تقدیم شود.
  • درصورتی‌که فرد متقاضی خود هزینه‌های سفر خود را به حوزه شینگن می‌پردازد، کپی از آدرس شخص دعوت‌کننده در حوزه شینگن و پاسپورت وی کافی است. اگر شخص دعوت‌کننده شهروند حوزه شینگن نباشد، کپی از مجوز اقامت در حوزه شینگن به سفارت الزامی است.

آیا می‌توانم در کشوری که اقامت آن را ندارم، برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنم؟

بله. شما می‌توانید در کشوری که محل اقامت شما نیست، برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید. تنها مدرک مورد نیاز آن است که به سفارت اعلام نمایید که چرا از سفارت خارج از محل زندگی خود برای ویزای شینگن اقدام نموده‌اید.

 اگر بخواهم مدت اعتبار ویزای خود را افزایش دهم، چه باید انجام دهم؟

در صورت بروز دلایل قابل‌اعتماد مانند دلایل شخصی، شغلی، پزشکی و غیره فرد متقاضی باید به مؤسسات مربوطه در کشورهای حوزه شینگن رفته و درخواست تمدید ویزای شینگن نمایند.

 

مطلب مشابه:  راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند

 

 اگر به دلایل تحصیلی قصد سفر به حوزه شینگن را داشته باشم، جه مدارکی مورد نیاز است؟

  • در ابتدا باید دو فرم اپلیکشین پر شود.
  • نامه پذیرش دانشگاه/کالج/مدرسه در یکی از کشورهای حوزه شینگن
  • ثابت کردن اینکه از لحاظ مالی هیچ مشکلی از نظر پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیلی در کشور مورد نظر نخواهید داشت.

اگر قصد اقامت بیش از ۹۰ روز در کشورهای حوزه شینگن داشته باشم، باید مدارک دیگری علاوه بر مدارک مرسوم برای اخذ ویزای کوتاه‌مدت شینگن ارائه دهم؟

بله. بسته به هدف از سفر شما و قصد شما برای اخذ ویزای بلندمدت شینگن، چندین مدرک دیگر نیز برای اخذ ویزای بلندمدت و ویزای ملی لازم است.

مجوز اقامت چیست؟

مجوز اقامت به نوع ویزا فرد بستگی دارد.  این نوع مجوز به شخص اجازه می‌دهد تا در کشوری که شهروند آن محسوب نمی‌شود، اقامت داشته باشد. شخصی که اجازه اقامت دارد، به‌عنوان شخصی که دارای اقامت دائم است، شناخته می‌شود.

آیا با اجازه اقامت دائم می‌توان به کشورهای حوزه شینگن سفر داشته باشم؟

مجوز اقامت شما این امکان را برایتان فراهم می‌آورد تا به کشورهای حوزه شینگن بدون اخذ ویزا سفر کنند. اجازه اقامت دائم بر روی پاسپورت شما ثبت می‌‌گردد. اگرچه باید سفر خود را به خارج از محدوده شینگن به اطلاع مسئولین برسانید.

اگر سفارتخانه / کنسولگری در کشور محل زندگی من نباشد، چه باید کرد؟

در برخی از کشورها، برخی از کنسولگری‌ها یا سفارت‌های کشورهای شینگن که قصد اخذ ویزا از آن‌ها را دارید، وجود ندارند. در این مواقع، معمولاً کنسولگری یا سفارت‌خانه دیگر کشور حوزه شینگن وجود دارند، که عملیات مربوط به ویزای کشور مربوطه را انجام می‌دهد.

اگر خود اشتغال باشم و قصد اخذ ویزای شینگن داشته باشم، به چه مدارکی نیاز دارم؟

در این مورد، متقاضیان باید مشخصات کمپانی خود،  ثبت تجاری، نامه‌های پرداختی مالیاتی و همین‌طور آخرین حساب بانکی را به سفارت تقدیم دارند. 

 

مطلب مشابه:  راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند

ویزای شینگن برای کودکان:

برای کودکان زیر سن قانونی می‌توان برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنند؟

برای کودکان زیر سن قانونی می‌توان برای اخذ ویزای شینگن اقدام نمود. در این صورت باید هر دو پدر و مادر فرم اپلیکیشن را امضا کنند. اگر پدر و مادر جدا شده باشند یا طلاق گرفته باشند، اما هر دو باهم مسئولیت کودک را به عهده دارند، باز هر دو پدر و مادر باید فرم اپلیکیشن را امضا نمایند. در صورتی مسئولیت فرزند تنها با یکی از والدین است، امضا تنها همان کافی است.

آیا مدارک مورد نیاز دیگری برای اخذ ویزای شینگن کودکان زیر سن قانونی لازم است؟
بله، نیاز است. این مدارک مانند زیر است:

  • گواهی تولد کودک
  • فرم اپلیکیشن امضا شده توسط هر دو پد رو مادر و یا هر کس که قیم قانونی کودک هست.
  • اگر مسئولیت کودک تنها با یکی از والدین باشد، نامه گواهی دادگاه الزامی است.
  • اگر کودک به تنهایی سفر می‌کند، هویت شخصی که در کشور حوزه شینگن مسئولیت وی با آنان است، باید کاملاً مشخص شود و توسط پدر و مادر / قیم قانونی کودک تائید شود.

دیگر مدارک مربوطه از وب‌سایت سفارتی که قصد اقدام از آن را دارید، مطالعه نمایید.

 

مطلب مشابه:  تاریخچه ویزای شنگن و معرفی کشورهای حوزه شینگن

بیمه مسافرتی و اخذ ویزای شینگن :

بیمه مسافرتی چیست؟

علت بیمه مسافرتی به این دلیل است که هزینه‌های پزشکی اورژانسی شما را در کشورهای حوزه شینگن پوشش دهد. جدا از هزینه‌های پزشکی، اگر در طول سفر دچار خسارتی شده باشید، بیمه مسافرتی موظف به پرداخت این هزینه‌ها خواهد بود.

بیمه مسافرتی را از کجا می‌توانم تهیه نمایم؟

خریداران بیمه مسافرتی می‌توانند از طریق آژانس‌های مسافرتی و یا دفاتر بیمه‌مسافرتی با توجه به مدت اقامت خود در حوزه شینگن اقدام به خرید بیمه مسافرتی نمایند.

آیا همه به بیمه مسافرتی نیاز دارند؟

هر کسی که به‌صورت موقت به کشورهای حوزه شینگن و هر کشوری که برای وارد شدن به آن نیازمند اخذ ویزای آن کشور می‌باشند، نیاز به خرید بیمه‌ مسافرتی هستند. توجه داشته باشید تا فرقی ندارد به صورت انفرادی، گروهی، و یا برای اهدافی چون توریستی یا تجاری سفر به حوزه شینگن داشته باشید، در هر صورت خرید بیمه‌نامه مسافرتی الزامی است.

آیا نیاز است که در صورت مسافرت به کشور خارجی پرونده پزشکی خود را همراه داشته باشم؟

درصورتی‌که با بیماری خاصی دست‌وپنجه نرم می‌کنید، همراه داشتن پرونده پزشکی‌تان به شدت توصیه می‌شود.

آیا اگر برای تعطیلات به کشورهای حوزه شینگن مسافرت کرده‌ام و در مسابقات ورزشی به شدت آسیب دیده باشید، آیا بیمه مسافرتی هزینه‌های پزشکی مرا جبران می‌کند؟

خیر. این مورد از مواردی است که بیمه آن را پوشش نمی‌دهد. گرچه، ممکن است برخی از بیمه‌های مسافرتی با پرداخت هزینه بیشتر، این مورد را پوشش می‌دهند.

Print Friendly, PDF & Email

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید