ورود
ثبت نام
منوی سایت
جنبه های مثبت و منفی زندگی در کانادا

چرا زندگی در کانادا ؟

در طول چندین سال اخیر، کانادا از سوی ۲۵۰ هزار نفر به ‌عنوان کشور اقامت دائمی انتخاب شده است. افرادی با مهارت‌ها، تجربه شغلی کافی با تسلط خوب بر انگلیسی یا فرانسه افرادی واجد شرایط برای گرفتن اقامت دائم کانادا بدون هیچ مانعی جدی در پیشرو هستند. در این اینجا قصد داریم تا شما را با جنبه های مثبت و منفی زندگی در کانادا آشنا کنیم، با ما همراه شوید.

جنبه های مثبت و منفی زندگی در کانادا

در صورتیکه با اقامت دائم شما در کانادا موافقت شود، شما می‌توانید با خاطری جمع در کشوری بدون هیچ منع قانونی، آزادانه اقامت کنید که با توجه به گزارش‌های سازمان ملل متحده از برترین کشورها از نظر استاندارد و کیفیت زندگی است. بعلاوه، کانادا دومین کشور پهناور جهان است که از نظر معادن طبیعی (همچون نفت)  بسیار غنی است.

صرف‌نظر از فراوانی معادن طبیعی، مسکن در اغلب محله‌های کانادا در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته ارزان است. اما ترکیب افزایش ارز و افزایش فزاینده قیمت مسکن، آن را به یک چالش جدی تبدیل کرده است.

اگر شما به همراه کودکان خود به کانادا مهاجرت کنید، احتمالاً تحصیلات آنان برای شما از اهمیت بالایی برخوردار خواهد شد. دانش آموزان در مدرسه‌های کانادایی عملکرد بهتری از دانش آموزان دیگر کشورهای انگلیسی‌زبان خواهند داشت.

بیمه سلامت کانادا یک بیمه عمومی است که تقریباً تمامی درمان‌های دارویی را پوشش می‌دهد، این مهم البته تا حد زیادی به استان محل زندگی شما بستگی دارد.

کانادا ۳۵ میلیون جمعیت دارد که فرصت‌های بی‌شماری در پیش همگان به‌طور یکسان فراهم کرده است. اما متأسفانه برای بسیاری از مهاجرین، کانادا بیشتر شبیه به یک کابوس است تا رؤیایی شیرین.

دولت کانادا از این حقیقت آگاه است که بسیاری از مهاجرین از شرایط اقتصادی مطلوبی در کانادا برخوردار نیستند، از این ‌رو در تلاش برای بهبود وضعیت درآمدی آنان است. این نکته را هیچ‌گاه فراموش نکنید که کانادا مکانی ایده آل برای افراد زیادی است اما نه برای هر فردی.

با پرواز آرام آبی همراه باشید تا با جنبه‌های مثبت و منفی زندگی در کانادا آشنا شوید.

 

مطلب مشابه:  اخذ ویزای مولتی کانادا

 

جنبه‌های منفی زندگی در کانادا :

۱ . بیشتر قسمت‌های کانادا، زمستان سختی را تجربه می‌کنند. غیر از منطقه ونکوور، بقیه مکان‌ها، ۴ تا ۵ ماه از سال را زمستان سختی را تجربه می‌کنند، جاده‌ها کاملاً در زیر پوشش سنگین برف قرار خواهند گرفت در حالیکه هزینه‌های گرمایشی بسیار گران تمام خواهد شد.  

۲ . مالیات نسبتاً سنگین است، میانگین مالیاتی که هر کانادایی باید پرداخت کند ۴۲% از درآمد شخصی‌اش است، البته با در نظر گرفتن مالیات بر روی سوخت، مالیات بر سود سرمایه، مالیات بر دارایی، مالیات بر الکل، دخانیات و غیره می‌توان گفت که هر فرد به‌طور میانگین نزدیک ۵۰% از درآمد خود را باید به مالیات اختصاص دهد.

۳ . ارزش دلار کانادا، ۰٫۷۵% دلار آمریکاست، این بدان معناست که اجناس لوکس نظیر رایانه، اتومبیل، تلویزیون و غیره ۲۵ درصد گران‌تر است.

۴ . شهریه دانشگاهی بسیار گران است، کانادا برخلاف کشورهایی نظیر آلمان، برزیل، فنلاند، نروژ، آرژانتین، دانمارک، یونان، کنیا، مراکش، مصر، اروگوئه، اسکاتلند، فرانسه و ترکیه (کشورهایی که هزینه‌های دانشگاهی در آنجا رایگان یا کمتر از حد نرمال زندگی است؛) هزینه‌های جاری برای تحصیلات دانشگاهی گران تمام خواهد شد.

 

جنبه‌های مثبت زندگی در کانادا :

۱ . مراقبت‌های پزشکی رایگان است. اگر در پوشش بیمه درمانی قرار گرفته باشید هزینه‌های که صرف درمان می‌کنید، تقریباً ناچیز خواهد شد زیرا که دولت قبلاً بخش بزرگی از داروهای تجویزی را بر عهده‌ گرفته است. بدون پوشش بیمه، در برخی از ایالت‌ها برای زوج‌هایی که بچه دارند هزینه زندگی‌شان تا چند هزار دلار افزایش خواهد یافت. بدون بیمه درمانی، هزینه درمان سرطان به‌ راحتی شما را تا مرز ورشکستگی پیش خواهد برد.

۲ . خدمات پزشکی و دندانپزشکی در کانادا در برترین سطح جهانی قرار دارد. اگر شهروند کانادایی (با بیمه) باشید هزینه‌های پزشکی و دندانپزشکی برای شما ناچیز خواهید شد.

۳ . تحصیل در مقطع ابتدایی رایگان تمام خواهد شد.

۴ . در کانادا می‌توان تحصیلات دانشگاهی را در سطح عالی تجربه کرد: دانشگاه‌های کانادا، رتبه ۴ از میان ۱۰۳ دانشگاه‌ برتر جهان است. میانگین شهریه دانشگاهی در کانادا ۵۹۷۴ دلار است در حالیکه در هاروارد ۲۴۷۰۰ دلار، در ژاپن ۱۱۸۶۵ دلار، در استرالیا ۷۶۹۲ دلار و ۷۱۷۳ برای دانشگاه‌های دولتی (عمومی) در آمریکاست. 

۵ . چند فرهنگی در کانادا با رشد فزاینده‌ای روبروست. برخلاف تنش میان نژادهای مختلف در ایالات‌ متحده، در کانادا خبری از تبعیض نژادی، اختلاف طبقات عمیق میان ثروتمندان و فقیران نیست. هیچ تعرضی از سوی نیروهای امنیت به شهروندان عالی و غیرمسلح صورت نخواهد گرفت. تنها شورش کانادایی‌ها زمانی بود که تیم هاکی مورد علاقه‌شان نتوانست در مسابقات قهرمانی به پیروزی نائل شود. آخرین جنگ کانادایی‌ها به سال ۱۸۱۲ باز می‌گردد که کانادا مرز اصلی نبرد میان دو ابر قدرت، بریتانیا و ایالات‌متحده بود. کانادا کشور بسیار امن با استاندارد های بالای زندگی است.

Print Friendly, PDF & Email

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید