ورود
ثبت نام
منوی سایت
جمهوری چک را بیشتر بشناسیم

  • جمهوری چک

کشور جمهوری چک ، در اروپای مرکزی با ارتفاع ۹۰۰ متر از سطح دریا، تحت تسلط توده بوهمیان بوده است. از غرب با آلمان، جنوب با اتریش، شرق با اسلواکی و شمال شرقی با لهستان همسایه است. یک جمهوری پارلمانی با مساحت ۷۸۸۶۶ کیلومتر مربع، و آب و هوای معتدل قاره ای و ۱۰٫۵ میلیون جمعیت است. قلمروهای تاریخی آن شامل بوهمیا، موراویا و چک سیلیسا می باشد.

بوهمیا بر روی نقشه جمهوری چک

موراوی بر روی نقشه جمهوری چک

سیلزی چک بر روی نقشه جمهوری چک

ایالت چک، در اواخر قرن ۹ بعنوان قلمرو دوک بوهمیا، زیر نظر امپراطوری بزرگ موراویان، بوده بعد از سقوط امپراطوری در سال ۹۰۷، مرکز قدرت از موراویا به بوهمیا منتقل شد، و زیر تسلط امپراطوری premyslid قرار گرفت. در سال ۱۰۰۴، قلمرو دوک که قبلاً بعنوان قسمتی از امپراطوری مقدس رم بوده، پادشاهی بوهمیا در ۱۱۹۸ را نصیب خود کرد. و پادشاه بوهمیا پراگ را بعنوان مرکز حکومت خود انتخاب کرد.

King Wenceslaus II

پراگ ، پایتخت جمهوری چک:

اقتصاد چک، درآمد قابل توجهی از توریسم و گردشگری دارد، پراگ پنجمین شهر پربازدید بعد از لندن، پاریس، استانبول و رم است. در سال ۲۰۰۱، مجموع درآمد دریافتی از گردشگری ، به حدود ۱۸ بیلیون واحد پول چک بوده، متاسفانه شهرت شهر با برخی جرایم از جمله جیب بری و مشکلات مشابه، لکه دار شده بود. ولی در سالهای اخیر، وضعیت خیلی بهتر شده و از ۲۰۰۵، شهردار پراگ، تلاش زیادی در جهت از بین بردن جرایم و افزایش شهرت شهر با این عنوان نمود. و نهایتاً موفق به گسترش این جمله، در اذهان نمود، که پراگ شهری امن است. همچنین جمهوری چک در کل، نرخ جرم پایینی دارد. برای گردشگران، جمهوری چک، یک مقصد، امن برای گردشگری و دیدن است.

شهر پراگ - جمهوری چک

مراکز توریستی و جاذبه های بسیاری در چک وجود دارد. شهرهای آبدرمانی، که با عنوان مقاصد تفریحی برای ریلکسیشن و آرامش برای توریستها مشهورند. میراث معماری و تاریخی که از جاذبه های مورد علاقه گردشگران است، که شامل قلعه ها و کاخ ها از دوره های مختلف تاریخ می باشد. حدود ۱۲ کلیسای جامع و ۱۵ کلیسای باستانی و مدرن که در لیست میراث فرهنگی یونسکو جای دارد. موزه ها، فستیوالها و همچنین بسیار دیدنی های دیگر، همه از جاذبه های چک هستند.

شهر پراگ - جمهوری چک

Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط

مطلب مشابه:  برترین رستورانهای شهر لیوبلیانا پایتخت اسلوونی

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید