ورود
ثبت نام
منوی سایت
بوداپست شهر چشمه های معدنی

بوداپست، شهر چشمه های معدنی

بوداپست شهر چشمه‌های معدنی است. ۱۱۸ چشمه به این شهر سرازیر می‌شود و روزانه ۱۵ میلیون گالن آب در این شهر می‌جوشد. این شهر سرشار از اسپا و چشمه‌های آب معدنی است. از چشمه آب معدنی گلرت Gellert که سبک نئوباروک دارد تا اسپاهای دراماتیک Szechenyi و Rudas متعلق به قرن شانزدهم و حمام‌ها و استخرهای ترکی متعلق به دوران عثمانی گردشگران را به وجد می‌آورد. در تاریخ بوداپست به ملکه دانوب نیز شهرت داشت. زیبایی‌های معماری و فرهنگ غنی این شهر همواره شما را شیفته می‌کند.

رودخانه دانوب این شهر را به دو بخش تقسیم کرده که هر کدام ویژگی‌های متمایزی دارد. عمارت های عثمانی، معماری باروک همراه با بلوارها در مساحتی سرسبز، بلوک‌های آپارتمانی را می‌بینید. اگر زیاد اهل پیاده روی نیستید توصیه می‌کنیم بلیت حمل و نقل عمومی روزانه خریداری کنید. شبکه حمل و نقل عمومی این شهر عالی است و می‌توانید با این بلیت به ۱۰ مسیر متفاوت سفر کنید.

هیچ سفری به بوداپست کامل نخواهد بود مگر آن که از تپه قصر Varhegy دیدن کنید. در خیابان‌های سنگ فرشی و تاریخی منتهی به این تپه قدم بزنید و مطمئن باشید که به منطقه ماهی گیران Bastion قدم گذاشته‌اید. در این قصر می‌توانید از موزه ملی مجارستان نیز دیدن کنید. در قسمت قدیمی قصر هنوز دیوار ,و جان پناه به جا مانده از قرون وسطا پا برجا مانده است.

شهر بوداپست مجارستان - پرواز آرام آبی

توصیه می کنیم رستوران‌های این منطقه را فراموش کنید. بیشتر رستوران‌های این جا چندان دلچسب نیستند و قیمت‌ها هم عموماً بالاست و بهتر است ناهار یا عصرانه را در شهر میل کنید. در شهر، پل زنجیره ای (Szechenyi Lanchid) یکی از مکان‌هایی است که حتماً باید ببینید و از زیباترین مناظر شهر است که چشم انداز زیبای رودخانه دانوب را دارد. پیاده روی این پل حس بسیار دوستانه ای به شما دست می‌دهد و حتماً لذت بودن در این منطقه را از دست ندهید. برای این که غذای مدرن مجارستانی را تجربه کنید به شما کترینگ کانتین را توصیه می‌کنیم. منوی اینجا قیمت خوبی دارد و شما می‌توانید استارتر خود را با مخلوطی از اقلام سبک شروع کنید و اغلب غذاهای فصلی سرو می‌شود.

خانه اپرای دولتی بوداپست به راستی یکی از زیباترین معماری‌های در سبک خود را دارد. اگر وقت داشته باشید راهنمایی در اختیار بگیرید تا درون این سالن زیبا را نشانتان دهد. توصیه می‌کنیم از طریق وب سایت بلیتی را رزور کنید و از نمایش زیبای اپرا در این سالن با شکوه لذت ببرید. قدم زدن در اطراف شهر قدری خسته کننده است و ما به شما توصیه می‌کنیم از یکی از ده‌ها اسپای اینجا حتماً استفاده کنید که درون آن چشمه‌های آب معدنی و آبگرم جاری است. همان طور که پیش‌تر اشاره شد حمام‌های Széchenyi یک گزینه دلپذیر برای کسب آرامش است. این جا در تمام طول سال پذیرای مردم است و افراد مسن را می‌بینید که در استخرهای آب گرم نشسته‌اند و ساعت‌ها شطرنج بازی می‌کنند. اگر بخواهید میدان نمادین شهر بوداپست را ببینید و چند عکس یادگاری بگیرید به میدان قهرمانان در خیابان Andrassy بروید. در این میدان تندیس پادشاه بر روی ستونی بلند قرار گرفته است.

Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط

مطلب مشابه:  صدور ویزا در فرودگاه،ایران را در صدر مقاصد گردشگری دنیا قرار خواهد داد

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید