ورود
ثبت نام
منوی سایت
ویزای کار هلند (قسمت دوم)

 اخذ ویزای کار هلند در شغل‌های پاره‌وقت و فصلی

اخذ ویزای کار هلند برای آن دسته از شغل‌های فصلی، به مدت ۲۴ هفته اعتبار خواهد داشت. این نوع ویزا به شرطی به متقاضیان اهدا خواهد شد که از ۱۴ هفته قبل از شروع ویزا در هلند حضور نداشته باشند. همین‌طور شما باید ثابت کنید که در مدت اقامت در هلند، به راحتی از پس مخارج خود بر خواهید آمد. اطلاعات بیشتر در وب‌سایت دولت هلند (Dutch government website) قابل‌دسترسی است.

اخذ ویزای کار هلند در شغل‌های پاره‌وقت و فصلی

 

اگر شما شهروند کانادا، استرالیا، نیوزلند و کره جنوبی باشید، می‌توانید برای ویزای کار تعطیلات هلند اقدام نمایید. این نوع ویزا تا ۱ سال اعتبار دارد. فقط توجه داشته باشید برای اخذ این نوع ویزا، سن شما باید زیر ۳۰ سال باشد.

اگر سن شما زیر ۳۰ سال باشد و بخواهید در یک خانواده هلندی به عنوان سرایدار فعالیت کنید، به شرطی که خانواده فوق حاضر به حمایت از شما باشند، می‌توانید برای این نوع از ویزا، درخواست خود را به سفارت هلند تقدیم دارید. این نوع ویزا تا ۱ سال معتبر خواهد بود.

اگر به تازگی فارغ‌التحصیل شده باشید، ممکن است بخواهید تا به مدت ۱ سال درهلند به منظور یافتن شغل اقامت داشته باشید. این نوع ویزا به ویزای (orientation year visa) شناخته می‌شود.

 

مطلب مشابه:  ویزای کار هلند (قسمت اول)

 

 چگونه می‌توان به عنوان یک کارآفرین درخواست اخذ ویزای کار هلند نمود؟

شما می‌توانید درخواست اقامت خود را به عنوان یک کارگر خویش-فرما اعلام دارید، اگر و تنها اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کشور هلند را داشته باشید. در این مورد شما باید حداقل ۲۵ درصد از سهام، متعلق به شخص خودتان باشد و ریسک‌های ممکن در این زمینه کارآفرینی را به جان پذیرا باشید. اگر شما شرایط یک کارآفرین را ندارید، پرونده شما به عنوان یک کارمند تجاری در نظر گرفته می‌شوید، در این صورت باید به عنوان یک طرح کلی از ویزای معمولی پرونده خود را تقدیم نمایید.

صرف‌نظر از اینکه قصد انجام چه حرفه و شغلی در هلند دارید، به عنوان اقتصاد هلند در نظر گرفته می‌شوید. البته این مهم براساس مهارت‌های شخصی و ماهیت خلاقانه و نوآوری شما در تجارت است. اطلاعات بیشتر در این مورد را می‌توانید از سازمان مهاجرت هلند دنبال کنید. توجه داشته باشید بسته به نوع شغلی که می‌خواهید در هلند راه‌اندازی کنید، سازمان‌هایی در هلند وجود دارد که می‌تواند به شما اطلاعات ارزشمندی قرار دهد و کمک شایانی در این زمینه به شما کنند. به عنوان مثال، اگر قصد دارید تا تجارت جدیدی درزمینهٔ تکنولوژی در هلند راه‌اندازی کنید، آژانس تشکیلات اقتصادی هلند (Netherlands Enterprise Agency) می‌تواند در این زمینه به کسب‌وکار شما کمک شایانی باشد. جزئیات مربوط به این قسمت نیز در وی سایت سازمان مهاجرت هلند در دسترس است.

چگونه می‌توان به عنوان یک کارآفرین درخواست اخذ ویزای کار هلند نمود؟

اخذ ویزای خویش-فرما از هلند نسبتاً کاری دشوار است. اگر شما یک کارگر آزاد باشید که با کمپانی‌های متفاوتی کار می‌کنید، باید برای اخذ ویزای خویش-فرمای هلند قبلاً از با کمپانی یا کمپانی‌های هلندی قرارداد همکاری امضا کرده باشد. برای شروع تجارت و کسب‌وکار خود در هلند شما باید مهارت، صلاحیت، تجربه و دانش خود را به افسر مربوطه ثابت کنید و او را متقاعد سازید تا درصد موفقیت شما بسیار بالا خواهد بود.

 

چگونه اخذ ویزای کار هلند توسط فرد متقاضی می‌تواند همسر یا اعضای خانواده شخص متقاضی را تحت تأثیر قرار دهد؟

اگر شما شهروند اتحادیه اروپا هستید ولی اعضای خانواده شما جز یکی از ملیت‌های کشورهای حوزه اتحادیه اروپا نیستند، باید برای درخواست شهروندی (با توجه به برنامه شهروندی مجدد) آنان اقدام نمایید. این برنامه، همسر، فرزندان و در برخی از موارد والدین شخص متقاضی را پوشش می‌دهد.

اگر شما خود نیز شهروند اتحادیه اروپا محسوب نمی‌شوید، و در نظر داشته باشید تا برای اعضای خانواده خود تقاضای ویزای اقامت نمایید، پروسه مربوط به برنامه شما اندکی متفاوت خواهد بود.

در هر دو مورد، شما باید به دولت هلند ثابت کنید اعضای خانواده‌ای که قصد دارید برای آنان تقاضای ویزای اقامت نمایید، اعضای خانواده واقعی خود هستند. توجه نمایید هزینه درخواست پروسه شما، چیزی در حدود ۵۰ یورو خواهد شد.

افرادی که کارت آبی اتحادیه اروپا (Blue Card EU) را دارند، می‌توانند بلافاصله برای اعطای ویزا اعضای خانواده خود از طرف آنان اقدام کنند، بدون آنکه پرونده آنان در پروسه برنامه شهروندی مجدد قرار گیرد.

 

مطلب مشابه:  راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند

بعد از اخذ ویزای کار هلند چه اقداماتی باید انجام دهم؟

بعد از اخذ ویزای کار هلند، باید در بانک اطلاعات عمومی شهرداری در شهری که قصد کار و زندگی در آن را دارید، ثبت‌نام نمایید.  دقت کنید که تهیه بیمه‌نامه سلامتی در طی ۴ ماه نخست ورود به هلند، الزامی است. ممکن است از شما بخواهند آزمایش بیماری سل را انجام دهید، این مهم بستگی به این دارد که از کدام کشور به هلند مهاجرت کرده باشید.

 

چگونه می‌توان از طریق حساب بانکی خود در خارج از هلند، پول به یکی از بانک‌های هلند انتقال داد؟

برای این منظور، ابتدا باید در یکی از بانک‌های هلند، حسابی جداگانه باز نمایید. برای ارسال پول باید از یکی از سرویس‌های تبدیل ارز بین‌المللی مانند transferwise برای جلوگیری از نرخ تبدیل ارز ناعادلانه استفاده نمایید. این سرویس، یک سرویس تبدیل خدمات ارز واقعی است که در قبال این خدمات پول ناچیزی از حساب شما کسر می‌کند. نکته دیگر در مورد Transferwise این است که تبدیل ارز از طرق بانک‌های محلی به جای بین‌المللی است. با این نوع انتقال، در انتقال بین‌المللی پول شما صرفه‌جویی قابل‌توجهی می‌شود.

اگر سفر شما به آمستردام سفری کوتاه است و یا هیچ تمایلی در افتتاح حساب در بانک‌های هلندی ندارید، می‌توانید از دستگاه‌های ATM (خودپرداز) موجود استفاده نمایید. دقت داشته باشید برای استفاده از دستگاه‌های خودپرداز باید مستر کارت داشته باشید. نکته دیگر این است که می‌توانید در هتل محل اقامت خود، پول خود را به پول رایج هلند تبدیل نمایید.

نکته آخر این است که صرف‌نظر از اینکه شغل شما در خارج از مرزهای هلند چیست، به راحتی می‌توانید ویزای توریستی هلند را دریافت دارید، به شرطی که در راه اخذ ویزای توریستی هلند، قدم‌های صحیح را برداشته باشید.

Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید