ورود
ثبت نام
منوی سایت
راهنمای اخذ ویزای شینگن هلند

در این مطلب سعی بر این شده است که اطلاعاتی مفیدی در مورد ویزای شینگن هلند در اختیار خوانندگان عزیز پرواز آرام آبی قرار گیرد. در مقدمه باید گفت که از ۲۶ کشور حوزه شینگن ۱۷ کشور در ایران سفارت دارند که از هر کدام از آنها می‌توان برای اخذ ویزای شینگن اقدام نمود. این ۱۷ کشور عبارتند از: هلند، فرانسه، مجارستان، ایتالیا، سوئیس، یونان، لهستان، پرتغال، فنلاند، اسلواکی، سوئد، بلژیک، اتریش، نروژ، دانمارک، اسپانیا و لهستان.

اخذ ویزای شینگن هلند

انواع مختلف ویزای شینگن هلند

در ابتدا با انواع ویزای شینگن هلند آشنا می شویم:

الف) ویزای شینگن نوع  A:  این ویزا همان ویزای ترانزیت فرودگاهی است که دارنده آن تنها اجازه استفاده از سالن ترانزیت فرودگاه در محدوده شینگن و به منظور عوض کردن پرواز و خروج از منطقه شینگن را دارد. افرادی که این نوع ویزا را دارند، اجازه خروج از فرودگاه را به هیچ وجه نخواهند داشت. هزینه این ویزا ۶۰ یورو است. متاسفانه کشور ما ایران، جز ۱۸ کشور جهان است که به این ویزا نیاز دارد.

ب) ویزای شینگن نوع  C: این نوع ویزا، همان ویزای کوتاه مدت (short-stay Visa) می‎‌باشد که دارندگان آن حداکثر تا ۹۰ روز در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه حق استفاده از آن را دارند. همه ویزاهای توریستی، شرکت در نمایشگاه‌ها، همایش‌ها، دیدار دوستان و اقوام و غیره همگی در این دسته جای می‌گیرند. هزینه این ویزا ۶۰ یورو است. جالب است بدانید که هزینه ویزا برای سفارت‌های واقع در وی ‌اف ‌اس برابر با ۶۰ یورو + ۲۸ یورو است. ۲۸ یورو اضافه، همان هزینه‌ای است که وی ‌اف ‌اس بابت خدماتی که ارائه می‌دهد از متقاضیان دریافت می‌دارد. نام دیگر این ویزا، ویزای یونیفرم (uniform visa) است. توجه داشته باشید که ویزای نوع C، به سه دسته، سینگل، دو بار ورود، و مالتیپل (چند بار ورود) تقسیم می‌شود.

پ) ویزای نوع  D: این نوع ویزا، همان ویزای ملی یا نشنال (National Visa ) می‌باشد. دریافت این نوع ویزا، به نسبت سخت است. این نوع ویزا به افرادی داده می‌شود که درخواست کار و اقامت در کشور مورد نظر را دارند.

 

 

مطلب مشابه:  چک لیست مدارک لازم برای سفارت هلند

 

مراحل اخذ ویزای شینگن هلند :

 

وقت مصاحبه و تحویل مدارک به سفارت هلند

از ۵ مرداد ۱۳۹۶، کشورهای هلند، فرانسه، اتریش، انگلستان و … پروسه مربوط به ویزا را به شرکت وی ‌اف ‌اس گلوبال سپرده‌اند. از این پس متقاضیان درخواست وقت ملاقات جهت روادید و اخذ ویزا با مراجعه به سایت این شرکت می‌توانند اطلاعات لازم را دریافت دارند.  

 

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند

مدارک لازم برای ویزای شینگن هلند با سایر مدارک درخواست شده از سوی دیگر سفارت‌های حوزه شینگن تفاوتی ندارد. این مدارک عبارتند از:

 

تکمیل فرم اپلیکیشن ویزا: این فرم از سایت شرکت وی‌ اف ‌اس گلوبال قابل دانلود است.

پاسپورت معتبر: پاسپورت باید حداقل ۲ صفحه خالی داشته باشد و ۳ ماه پس از پایان سفر هم اعتبار داشته باشد. همچنین کپی از ویزاهای شینگن گذشته شما در صورت وجود الزامی است. اگر مهر شینگن‌های اخذ شده، در پاسپورت گذشته شما وجود داشته باشد، باید حتما پاسپورت قدیم خود را همراه داشته باشید.

شناسنامه به همراه ترجمه آن.

یک قطعه عکس رنگی ۴/۵ * ۳/۵، سرشانه به بالا که ۷۰ درصد از چهره شما در آن واضح باشد.

رزرو بلیت رفت ‌و برگشت: این رزرو را باید از آژانس‌های مسافرتی درخواست نمایید. دقت کنید برای اخذ ویزا، نیازی به خرید نهایی بلیت نمی‌باشد.

دعوت‌نامه: اگر دوست، یا اقوام شما در هلند زندگی می‌کنند، می‌توانید از آنان درخواست ارسال دعوت‌نامه نمایید. اقوام شما می‌توانند با رفتن به اداره شهرداری هلند، برای شما فرم دعوت‌نامه را پر نمایند. هزینه این فرم، تنها ۲۰ یورو است. اگر هزینه‌های شما توسط دوست یا اقوام شما در هلند ساپورت می‌شود، ارائه کپی سه فیش حقوقی آخر وی به سفارت الزامی است. دقت کنید داشتن دعوت‌نامه اجباری نیست ولی در صورت داشتن آن در دست، می‌توانید شانس درخواست ویزای خود را افزایش دهید.

رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت خود در هلند.

مدرک شغلی: اگر کارمند شرکتی هستید، ارائه گواهی اشتغال از شرکتی که در آن مشغول به کار هستید، الزامی است. اگر دانشجویید، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل؛ اگر شغل آزاد دارید، ارائه جواز کسب و اگر پزشک هستید جواز مطب الزامی است. در ضمن، سوابق بیمه کاری در صورت داشتن الزامی است. دقت کنید که هر مدرکی که نشان‌دهنده این است که شما دارای شغل و زندگی راحت در ایران هستید، و سفارت را مجاب می‌کند که به هیچ عنوان قصد ترک ایران و اقامت در کشور مربوطه ندارید، می‌تواند کمک بزرگی به شما در اخذ ویزا نماید.

مدارک مالی: گواهی تمکن مالی (به زبان انگلیسی) از بانک، گردش حساب سه ماه آخر به لاتین که دارای مانده حساب کافی در آن باشد.

سند ملکی: در صورت داشتن سند ملکی، ترجمه آن را بهتر است که به سفارت ارائه دهید.

گواهی مرخصی: در صورتی که در شرکتی به عنوان کارمند مشغول کار هستید، گواهی مرخصی از شرکت و ارائه آن به سفارت الزامی است. توجه داشته باشید بهتر است که فیش حقوقی خود را در روز مصاحبه ارائه دهید.

برنامه سفر: اگر بدون دعوت نامه اقدام میکنید، ارائه برنامه سفر الزامیست.

بیمه‌مسافرتی: داشتن بیمه‌نامه مسافرتی الزامی است. دلیل داشتن این بیمه نامه آن است اگر در طول سفر برایتان حادثه‌ای بوجود آمد، بیمه هزینه‌های درمان شما را پوشش می‌دهد.

همراه داشتن ۹۰ یورو وجه نقد: در هنگام مصاحبه، وی ‌اف ‌اس ۲۸ یورو، و هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو می‌باشد.

 

مطلب مشابه:  راهنمای تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن

 

نکات مهم درباره ویزای شینگن هلند

نکته ۱: همه مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شود. برای سفارت هلند، مدارک نیازی به مهر دادگستری و تایید وزرارت خارجه ندارد. ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی کافی است.

نکته ۲: از همه مدارک یک کپی همراه خود داشته باشید.

نکته ۳: توجه داشته باشید که مدت اعتبار کوتاه مدت شینگنی که توسط هلند صادر می‌شود، ۴۵ روزه است که شما تنها اجازه دارید ۳۰ روز از آن را در محدوده شینگن اقامت داشته باشید.

 

آدرس شرکت وی اف اس گلوبال هلند در تهران:

تهران، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقع ۱۱، مرکز ویزای هلند.

تلفن مرکز وی اف اس:  ۰۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰

 

مشاوره در خصوص ویزای شینگن
جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیبشتر میتوانید با ما در تماس باشید و از مشاوره کارشناسان حرفه ای و مجرب ما در زمینه ویزای شینگن و رفع ریجکتی آن بهره مند شوید. ما بهترین ها را به شما پیشنهاد خواهیم کرد.
۰۲۱-۸۸۷۲۷۲۴۰

Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

اولین نفری باشید که از آفر های ویژه مطلع می شوید